english farsi
سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد: افزایش سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در سال آینده

شناسه خبر:3048
دوشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
40202t

ناصر فغفوری با بیان اینکه سال آینده به مراتب شرایط اقتصادی بهتری نسبت به امسال پیش‌بینی می‌کنیم، افزود: میزان سرمایه‌گذاری صنعتی برای استان در سال‌جاری یک‌هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم ۸۰ درصد این میزان سرمایه‌گذاری تا به امروز محقق کنیم که همین امر باعث ارتقای رتبه صنعتی استان از ۱۵ به ۱۱ شد.

 وی با یادآوری اینکه دو پروژه بزرگ صنعتی به نام «ناو آرش» با سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد تومان و «راشا کاسپین» جزو طرح‌هایی است که سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: رویکرد امروز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، اهتمام جدی به بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ صنعتی است؛ چرا که معتقدیم صنایع کوچک در کنار صنایع بزرگ توسعه و رشد پیدا می‌کند، لذا سال آینده تلاش خواهیم کرد تا پروژه‌های بزرگ حوزه صنعت، تعیین تکلیف شود.

 این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه حوزه معدن پرکارترین بخش این سازمان در سال‌جاری بود، اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه معدن کارهای خوبی به‌ویژه در بحث اکتشافات صورت گرفته است. استان زنجان در حوزه طلا یکی از استان‌هایی است که زبان‌زد بوده و در حدود ۹ تن طلا شناسایی شده است که در یک محدوده فقط چهار تن طلا شناسایی شده است. همچنین سه سال بود که معادن استان بلاتکلیف مانده بود؛ چرا که اعتقاد داشتیم محدوده‌های معدنی ابتدا باید ساماندهی شده و آن‌گاه به مزایده گذاشته شود.

 فغفوری همچنین از راه‌اندازی اولین دفتر تخصصی فرآوری مواد معدنی کشور در زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی از دغدغه‌هایی که در حوزه معدن مشاهده می‌شود، بحث اداره شدن معادن استان توسط افراد غیرمتخصص در این حوزه است، به همین با سخت‌گیری‌هایی که در فرآیند مزایده‌های جدید اعمال کرده‌ایم، به دنبال حضور افراد واجد شرایط در این بخش بودیم.

 

نویسنده:

بازدید: 346 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.