english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


راهنماي عملی تجارت با چین

شناسه خبر:3791
دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۰۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

تجارت با چین

کتاب «راهنماي عملی تجارت با چین» در حالی منتشر می‌شود که کشور چین طی چند سال گذشته به شریک اول تجاری ایران تبدیل شده و در حال حاضر نقش انكارناپذيري در اقتصاد بين‌الملل و توسعه صنعتي و تجاري كشورها از جمله ايران ايفا مي‌کند و ارائه اطلاعات درست، كاربردي و قابل اتكا درباره بازار چین به جامعه تجاري كشور، بسيار ضروری است.

ورود به بازار چين نیازمند شناخت دقیق از کم وکیف مراوده با این بازار ناشناخته، پیچیده و البته پر پتانسیل است، لذا مطالعه این کتاب به دوگروه توصیه می‌شود. گروه نخست آن دسته از تجار و فعالان اقتصادی هستند که در نظر دارند تجارتی را با کشور چین کلید بزنند و از بازار چین و نحوه تعامل با افراد و نهادهای تجاری آن هیچ شناختی ندارند و دسته دوم بازرگانانی هستند که به‌تازگی وارد این بازار شده‌اند و اندک اندک در حال کسب تجربه در این بازار می‌باشند.

در پاسخ به این نیاز، نویسنده که طی چهار سال (۹۲-۱۳۸۸) به‌عنوان رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در چین عهده‌دار مسئولیت راهبری بازرگانان و تجار بخش خصوصی ایرانی در بازار چین بوده است بر آن شد تا تجارب و یافته‌هاي خود از بازار چین را برای بهره‌برداری عموم فعالان اقتصادی کشور منتشر و فرصت‌ها و چالش‌های حضور در این بازار را گوشزد کند. کتاب حاضر که در شش فصل گردآوری شده، سعی دارد ضمن ارائه شناخت نسبی از جایگاه اقتصاد چین در جهان، روابط دوجانبه این کشور با ایران را بررسی و راه‌های عملی و موثر صادرات، واردات و سرمایه‌گذاری در چین را بازگو کند. در فصل پایانی، مطالب مختصری از فرهنگ عمومی، رفتارشناسی و مهم‌ترین ویژگی‌های فرهنگ مذاکرات تجاری چینی‌ها ارائه شده است.

در پايان لازم است از جناب آقای مسعود کمالی اردکانی، رایزن پیشین بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در چین كه نویسندگی اين اثر ارزشمند را به‌عهده داشته‌اند و همچنين از زحمات همكاران خود در شركت چاپ و نشر بازرگاني، تشكر و قدرداني کنم.

نویسنده:

بازدید: 340 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.