english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


رونمایی از سند برند شهری با آغاز بکار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر

شناسه خبر:6840
سه شنبه, ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان پیرامون مباحث توسعه شهری و ایجاد نهادهای مدنی به منظور توسعه فرهنگ اجتماعی  در محل اتاق زنجان  برگزار گردید.

 در این نشست مهندس غلامحسین جمیلی ریاست اتاق زنجان  با اشاره به تهیه سند برند شهری از سوی اتاق زنجان  اظهار داشت :  این سند پس از انجام  پژوهشها و برگزاری نشستهای تخصصی  و سمینارهای مختلف جهت ایجاد برندی واحد برای استان تدوین گردیده  و با آغاز به کار دو ر جدید شورای شهر رونمایی  و جهت عملیاتی شدن تقدیم  شورای شهرمیگردد.

وی به تلاشهای اتاق زنجان در احیاء و مرمت کارخانه کبریت اشاره  نمود و تصریح کرد متاسفانه بدلیل نبود فرهنگ قدرشناسی هیچ گونه تقدیرو پاسداشتی از مرمت کنندگان  این بنا در این کارخانه مشاهده نمی گردد بنائی که هم اکنون به یکی از چشم نوازترین نقاط شهری تبدیل گشته است.

جمیلی  آمادگی اتاق زنجان را برای احداث محل تشریفات در زنجان اعلام کرد و گفت در حال حاضر هیچ گونه امکاناتی جهت انجام تشریفات  اداری برای میهمانان برجسته داخلی و خارجی در زنجان مهیا نیست لذا اتاق آمادگی دارد در این زمینه با شهرداری همکاری نماید.

وی اندیشکده اقتصاد را تشکلی نوپا دانست و گفت این اندیشکده به دور از کلیه جناح بندیهای سیاسی و اقتصادی در صدر بهبود شرایط اجتماعی و ایجاد جامعه مدرن در زنجان دانست.

کلانتری نائب رئيس اتاق زنجان نیز در این نشست جایگاه بخش خصوصی در ایران را بسیار پایین دانست و تصریح نمود متاسفانه بهای لازم به بخش خصوصی در ایران داده نمی شود هر چند که این بخش سکاندار ایجاد و ثبات در اشتعال کشور است.

وی خطاب به اعضاء شورای شهر حاضر در این نشست گفت: ۳٫۵ درصد مالیات  بر ارزش افزوده  سهم شهرداریها است و این بودجه بایدصرف عمران وابادانی و فرهنگ سازی د رجامعه شود اما آیا تا کنون کسی از اعضاء شورای شهر بدنبال اخذ این مطالبات بوده است لذا زمانی که ۵۰ درصد هزینه های شما از طریق این مالیات تامین می گردد بی توجهی به محل درآمدها نشان از عدم آگاهی اعضاء شورای شهر است.

دادخواه عضو شورای شهر زنجان نیز در این جلسه حضور مسن ترین ‌و جوانترین عضو شورای شهر را حاکی از اهمیت مباحث توسعه شهری دانست و گفت اکنون گردهم آمدیم تا با واکاوی نیازهای شهری علل عقب ماندگی و توسعه نیافتن استان را در مقایسه با شهرهای دیگر جستجو کنیم.

وی پیگری و همسو شدن خواسته های جمعی از سوی مردم را  زمینه ساز  توسعه مدنی دانست و گفت متاسفانه  در مقایسه با کشورهای دیگر شهرداری و شورای شهر در ایران قدرت اجرایی و جایگاه لازم را نداشته از این رو داشتن توقعات بیش از اختیارات اجحاف  در حق اعضاء شورای شهر و شهرداری هاست.

وی با اشاره به اینکه ظرف ۴ دوره شوراها شاهد روی کار امدن بیش از  ۱۶ شهردار در زنجان بودیم اظهار داشت این امر وضعیت مطلوبی  نیست چرا که در هر دوره بطور میانگین ۴ شهردار تغییر کرده اند  و طول عمر کوتاه شهرداریها منجر به عدم برنامه ریزی بلند مدت در خصوص توسعه شهری می گردد.

دکتر حمیدی دیگر عضو شورای شهر نیز در این جلسه درآمد پایین شهرداریها را به عنوان یکی از معضلات ساختاری شهرداریها دانست و گفت مادامی که در آمدها پایین باشد شاهد پیشرفت پروژه های عمرانی در شهر نخواهیم بود لذا باید سعی کنیم  پایه های ایجاد درامدزائی پایدار در شهرداریها را ایجادنماییم.

مقدم نائب رئيس اتاق زنجان نیز خواستار استخراج نقاط قوت فرصتها و تهدیدات شد و تصریح نمود باید با نگارش یک استراتژی مطالبه گری را به مردم آموزش دهیم.

دکتر غنی نیز به عنوان مسئول پژوهشکده اقتصاد  گزارشی اجمالی در خصوص وضعیت ساخت و ساز، درآمدها و مقایسه قیمت  هر متر مربع آپارتمان در زنجان با ۵ استان برزگ کشور  ارئه نمود.

بگفته وی قیمت هر مترمربع آپارتمان در زنجان با ۴ کلان شهر کشور برابری میکند حال انکه خدمات رفاهی و سایر فاکتورهای رشد در زنجان همانند این کلان شهرها نیست.

نویسنده:

بازدید: 134 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.