english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


رییس اتاق زنجان :تنها راه احیای اقتصاد کشور توجه و اعتماد بیشتر به بخش خصوصی است

شناسه خبر:3541
سه شنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber- اتاق زنجان- همایش اقصاد مقاومتی 1

مهندس جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان تنها راهکار احیای اقتصاد کشوررا  توجه و اعتماد بیشتر به خصوصی عنوان کرد و گفت: رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در سال اقتصاد مقاومتی در دستور کاردولت قرار دارد  .

مهندس جمیلی  در همایش اقتصاد مقاومتی انتظارات و راهکارهای پیشرو که با حضور حجت الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و مهندس عبدالهی نماینده مردم ماهنشان در هفت دوره مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد، با اشاره به کلیه آیین نامه ها و قوانین و تصمیمات اجرایی کشور اظهار داشت :  هر آنچه در اقتصاد مقاومتی شکل می گیرد چیزی غیر از مطالبات بخش خصوصی نخواهد بود.

غلامحسین جمیلی خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی در جای جای ایران در طول تحریم ها و فشارهای اقتصادی، تنها مقاومت را برای تثبت انقلاب و کشور درسرلوحه برنامه های خود قراردادند لذا با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و نامگذاری سال از سوی ایشان به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل امیدواریم شاهد ارتقاء جایگاه  بخش خصوصی در کشور باشیم.

وی از حمایت مهندس عبداللهی در تصوبت قانون مقرارت حاکم بر بهبود فضای کسب و کار تقدیر و از وی به عنوان یکی از ارکان مهم نظام یاد کرد و افزود: تصویب بهترین اتفاقی بود که در مجلس شورای اسلامی رخ داد.هرچند این قانون یکسری ایراداتی دارد که ضروری است از سوی مسئولان ذی‌ربط کشور مجددا مورد بازنگری قرار گیرد.

این مقام مسئول تنها راه احیای اقتصاد کشور  را توجه و اعتماد بیشتر به بخش خصوصی دانست و تاکید کرد اقتصاد مقاومتی در درون ایجاد می‌شود و نگرش برون‌زایی دارد

مهندس جمیلی  دراین نشست خواستار تلاش مضاعف مسئولان در کلیه مسندهای حاکمیتی برای ارتقاء نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور شد.

zanjan chamber- اتاق زنجان- همایش اقصاد مقاومتی 2

آیت الله خاتمی امام جمعه زنجان نیز دراین نشست از زحمات مهندس عبدالهی در طول ۷ دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد

رئیس اتاق اصناف زنجان نیز بعنوان یکی دیگر ازسخنران  این نشست با اشاره  به جایگاه ایران در اقتصاد دنیا گفت  : علیرغم پتانسیل های بالا در کشور از حیث جفرافیایی،معدنی و منابع انسانی ایران در رتبه یکصد و سیزدهمی رونق

کسب و کار قراردارد که این جایگاه برازنده ایران نیست.ازاینرو  باید برای رشد اقتصادی ایران به جد تلاش نمود وی  معنای اقتصاد مقاومتی را  ایجاد اشتغال، سرمایه و امنیت برای سرمایه‌گذاری دانست و افزود : مشکلات تولید و اقتصاد قبل از زمان تحریم نیز وجود داشته و در واقع تحریم داخلی درکشور حاکم است.

zanjan chamber- اتاق زنجان- همایش اقصاد مقاومتی 3

درادامه حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس با اشاره به ظرفیت های استان از حیث فرهنگی و اقتصادی اظهار داشت: بستر سازی مناسب برای حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری باید در اولویت برنامه های کشور قرار گیرد.

وی حضور مردم در تمامی عرصه های اقتصادی کشور را مهم و ضروری خواند و ادامه داد: رشد اقتصادی بنگاه های کشور در گرو نظام سیاسی مستقل و برآمده از دل مردم است چرا که مردم باید در سرنوشت خود از طریق انتخابات دخیل باشند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گام برداشتن برای خلق ایرانی آباد در گرو اقتدار سیاسی محقق شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه ما در گذشته خلق ثروت نبوده بلکه توزیع ثروت درآمدهای  نفتی بوده است و حاصل این نگاه دولت، شرایط فعلی اقتصادی کشور می باشد.

وی بر خلق ثروت در کشور تاکید و اظهار کرد: با تولید ثروت راه را برای ارائه خدمات هموار می کنیم نه با فروش منابع تجدید ناپذیر کشور.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات جامعه ما با تحریم آغاز نشده که با پایان یافتن تحریمها از بین برود؛ چرا که این دیدگاه خطای راهبردی است.

این مقام مسئول علم محوری در اقتصاد را لازمه توسعه این بخش عنوان کرد و گفت: باید دانشگاه ها را در صنعت دخیل کرده همان گونه که صنایع نظامی ما توانست با تجهیز به سلاح علم به برترین تکنولوژی های دفاعی دنیا دست یابند.

مهندس عبداللهی نماینده مردم ماهنشان در هفت دوره مجلس شورای اسلامی بعنوان اخرین سخنران این نشست اقتصاد مقاومتی را لازمه خروج از مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: مسئولان باید بسترهای لازم برای تولید ثروت درکشور را فراهم کنند.

این مقام مسئول با ارائه آماری از میران تورم و نرخ بیکاری در کشوراظهار کرد: رشد اقتصادی در سال های ۵۸ تا ۹۳ با در نظر گرفتن درآمد حاصل از فروش نفت، ۳ درصد بود.

   وی ادامه داد: درآمد سرانه هر ایرانی در طی این سال ها هیچ گونه تغییری نکرده است و رقم صفر بوده است ازحیث تورم نیز کشور ایران با میانگین ۲۰ درصد تورم در زمره کشورهایی با بالاترین نرخ تورم قرار دارد.

این مقام مسئول  میانگین نرخ بیکاری در طی این سال ها را ۱۲٫۲ درصد اعلام کرد و با یادآوری اینکه بدنه دولت در ایران حجیم است، افزود: کم کردن حجم دولت از ضروریات است و اگر این کار ۱۰ سال هم طول بکشد باید حجم دولت کاهش یابد چرا که دولت ایران در شرایط فعلی در وضع بیمار گونه ای قرار دارد.

وی سرمایه گذاری در کشور را از مولفه های مهم در رشد اقتصادی دانست و ادامه داد: برای جذب سرمایه گذار باید  در مرحله نخست امنیت و ثبات در کشور برقرار باشد.وبعنوان مولفه دوم باید شرایط ایجادسود منطقی را  برای سرمایه گذاران  فراهم نمود

این مقام مسئول  با اشاره به فعالیت عمده بنگاه‌های اقتصادی کشور با پایین‌ترین بهره‌وری تصریح کرد

دولتمردان و مجلسیان نباید در مباحث اقتصادی به‌راحتی و بدون در نظر گرفتن شرایط حاکم بر کشور تصمیم بگیرند،

ایشان  بر تسهیل شرایط کسب و کار در ایران تأکید کرد و خواستار کوتاه شدن روند ثبت شرکت که گاهی این پروسه به حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد، شد.

zanjan chamber- اتاق زنجان- همایش اقصاد مقاومتی 4

نویسنده:

بازدید: 411 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.