english farsi
سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


رییس اتاق زنجان در مراسم روز خبرنگار:ایجاد وظایف جدید برای اتاقهای بازرگانی به واسطه اجرای قانون بهبود فضای کسب وکار

شناسه خبر:1634
چهارشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۴
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4٫50 out of 5)
Loading...Loading...
اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  -مراسم تجلیل از خبرنگاران 1

رییس اتاق بازرگانی زنجان در مراسم روز خبرنگار از میزبانی  اتاق بازرگانی زنجان از  سفرای کشورهای نروژ، اتریش و تایلند طی ماه آینده خبرداد .
در این مراسم ، مهندس غلامحسین جمیلی، رئیس اتاق زنجان در جمع خبرنگاران با تشریح چشم اندازهای اتاق اظهار داشت : درشرایط جدید فضای اقتصادی کشورو با روی کار آمدن دولت یازدهم رسالت اتاق در این برهه بسیار مهم است چرا که با رویکرد جدید دولت در توجه به بخش خصوصی و آنچه براساس رسالت قانونی اتاق به این نهاد واگذار گردیده   اثرگذاری بیشتر بخش خصوصی را  برای کشور نوید می دهد..
مهندس جمیلی با اشاره به اینکه اتاق می تواند برای خود برنامه های کلانی را طرح ریزی کند، ادامه داد: در جلسات هیات نمایندگان اتاق برنامه مدون چهارساله با تاسی از انتظارات جامعه هدف تهیه گردیده است .
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان افزود: پس از تصویب این برنامه توسط هیات نمایندگان برنامه های سالانه نیز پیش بینی شد که به عنوان یک تکلیف برای بازه های زمانی کوتاه تر مورد توجه خواهد بود.
وی ادامه داد: مهمترین فعالیت اتاق بازرگانی توسعه و گسترش روابط تجاری و بین المللی استان زنجان است و اتاق اقدامات در خور توجهی برای شناسایی محدودیت های روابط برون مرزی و آنچه مربوط به بخش های مختلف اقتصادی کشور می باشد را شناسایی کرده است.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  -مراسم تجلیل از خبرنگاران 3
ایشان  خاطرنشان کردند : تعداد فعالان تجارت خارجی، حجم فعالیت بازرگانی خارجی، تنوع محصولات صادراتی و کشورهای هدف گواه این است که نتوانستیم به جایگاه مطلوب خود در خارج از مرزهای جغرافیایی دست پیدا کنیم.
وی به روابط با برخی کشورها و صادرات محصولات اندک صادراتی اشاره کرد و ادامه داد: تلاش شده است مقدمات حضور و مشارکت افراد مختلف و جامعه مخاطبان را در فضاهای بین المللی مهیاتر و راحتر کنیم تا شتاب بیشتری به این مقوله ببخشیم.
این مقام مسئول به دعوت از سفرای کشورهای مختلف به استان زنجان اشاره کرد و افزود: این مهم مورد توجه هیات نمایندگان اتاق نیز قرار گرفته است و از افرادی که می توانند در این زمینه کارگشا باشند برای همکاری با اتاق دعوت می شود.
به گفته ایشان  شناسایی و معرفی استان زنجان از نظر فرصت های اقتصادی، مزیت های تولیدی ، مسائل گردشگری و پتانسیل های اقتصادی در حضور سفرای کشورهای خارجی در استان دنبال می شود.
وی به اجلاس توسعه همکاری کشور چک با کشورهای  خاورمیانه اشاره کرد و افزود: بخشی از برنامه های این اجلاس  متوجه ایران است و با توجه به ذهنیت سفیر چک نسبت به زنجان یک روز از این اجلاس به اتاق زنجان واگذار شده است تا فرصت های اقتصادی ایران را تبیین کند.
رئیس اتاق زنجان به حضور سفرای کشورهای نروژ، اتریش و تایلند طی یک ماه آینده در زنجان اشاره کرد  و گفت: هر یک از این سفرا حداقل از یک واحد تجاری مرتبط بازدید خواهند کرد.
وی به پذیرش  هیات هایی از تجار کشور  قزاقستان اشاره کرد و ادامه داد: برنامه ریزی جهت  دعوت حضورهیات بازرگانی از کشورانگلیس و یک هیات سرمایه گذاری از کشور ترکیه  برای شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در زنجان در دستور کار اتاق زنجان قرار دارد .
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  استان زنجان ادامه داد: سفر به کشور هند برای توسعه همکاری در حوزه آی تی و افزایش مبادلات تجاری  در مهر ماه امسال و عزیمت یک هیات به کشور چین نیز از سایر برنامه های برون مرزی  اتاق زنجان خواهد بود.
وی به آموزش کاربردی در اتاق بازرگانی و استقبال اعضا اشاره کرد و افزود: ساختار جدیدی برای ارزیابی و مشارکت این دوره ها ترتیب داده شده است.
ایشان  با تاکید بر اینکه به واسطه قانون بهبود فضای کسب وکار وظایفی جدیدی بر عهده اتاقهای بازرگانی قرار گرفته است افزود : متاسفانه این قانون در دولت گذشته با بی مهری مواجه شداما امروز شاهد هستیم دولت یازدهم از مشارکت بخش خصوصی استقبال کرده است که تشکیل شوراهای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از اهم آن است.
رئیس اتاق زنجان افزود: اعتماد به اتاق های بازرگانی از دستاوردهای مهمی برای این مجموعه محسوب می شود و امروز شاهد هستیم مسئولان با بخش خصوصی جلسات متعددی در اتاق تشکیل میدهند.
مهندس جمیلی ادامه داد: اتاق زنجان توانسته است اعتماد دولتمردان را به خود جذب کند و این حس متضمن فعالیت های جدید در مسیر پیش رو خواهد بود..
این مقام مسئول اظهار کرد: اتاق بازرگانی استان زنجان براین باوراست که  جدای از تمام دستاوردهای  دیپلماسی سیاسی کشور و علیرغم دستیابی به توافق هسته ای هنوز در  ابتدایی این مسیرجدید  قرار داریم که باید با جدیت بیشتر جهت  توسعه و اعتلای فضای اقتصادی کشور تلاش کنیم .
جمیلی با اشاره به اینکه تلاش شده است تا رسالت های جدیدی برای اتاق تدوین شود گفت : براین باور هستیم که اتفاقات گذشته ما را مصرف گرا و شاخص های اقتصادی را از توازن خارج کرده است.

به گفته وی، بایستی الگوهای مصرف خود را در حوزه های مختلف بازنگری کنیم و اتاق بازرگانی نیز سعی کرده است در بخش هایی که به خود مربوط است، اقدامات در خور توجهی انجام دهد.
مهندس جمیلی به مقوله رقابت پذیری و توجه به شرکای رقیب در بین بنگاه های اقتصادی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه بایستی فضایی سالم و مناسب برای بنگاه ها ایجاد کرد، گفت: با ایجاد این شرایط بنگاه ها به سمت رقابت با رقبای خود در کشورهای دیگر حرکت می کنند.
وی به فرصت های این بنگاه ها و عدم وجود شرایط رقابت پذیری اشاره کرد و ادامه داد: مساله امنیت در بین بنگاه ها مهم است ولی باید بتوان از فرصت های تجاری موجود در کشور عراق استفاده کنیم.

در پایان این نشست از زحمات کلیه خبرنگاران نشریات وخبرگزاریها استان با اعطالوح تقدیر قدردانی گردید.

اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  -مراسم تجلیل از خبرنگاران6

نویسنده:

بازدید: 445 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.