english farsi
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


سرکنسول ترکیه در اتاق بازرگانی زنجان

شناسه خبر:4213
پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
1

سرکنسول ترکیه، جهت تسهیل روابط تجاری و بررسی سازوکارهای همکاری بین ترکیه و استان زنجان به همراه  تنی چند از مسئولین بازرگانی کنسولگری از اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان زنجان دیدار کرد.

غلامحسین جمیلی ریاست اتاق استان زنجان، در این دیدار ضمن اشاره به روابط دیرین در عرصه های دیپلماتیک ،تجاری ، فرهنگی و اجتماعی افزود:ترکیه اولین شریک تجارت خارجی استان زنجان در بخشهای صادرات و واردات بوده و ۱۰٪ از مبادلات تجاری ایران و ترکیه در سالهای گذشته مربوط به استان زنجان بوده است. وی با اشاره به هدفها و سیاستگذاری روسای جمهوری دو کشور و تعیین حجم ۳۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری بر لزوم تحقق این امر با فعالیتهای مستمر بخش خصوصی همگام با  برنامه ریزی دقیق تاکید نمود.

رئیس اتاق زنجان با اشاره به توافقات قبلی با آقای هاکان تکین سفیر محترم ترکیه در خصوص برقراری خط هوایی استانبول -زنجان،ضمن تاکید بر رفع موانع،محدودیتهای تحقق این امر،اذعان نمود: جهت توجیه اقتصادی این طرح برنامه ریزی مدونی انجام شده و توضیحاتی در این خصوص ارائه نمود.

جمیلی با اشاره به تغییرات لحظه ای قوانین حمل و نقل و ترانزیت کالا، ضمن احترام به سیاستهای کلی هر دو کشور ایران و ترکیه، بیان نمود: تغییرات و تصمیمات لحظه ای و اجرای فوری آن باعث خسارات فراوانی به بخش خصوصی و بازرگانان هر دو کشور شده است. وی درخواست کرد ترتیبی اتخاذ شود که هرگونه تصمیم گیری و تغییر، حداقل از دو هفته جلوتر به طرفین اعلام شود.

جمیلی در ادامه به خواهرخواندگی بین استان زنجان و شهر طرابوزان ترکیه اشاره کرد و خواستار افزایش  سطح مبادلات تجاری و فعالیتهای مشترک اقتصادی در زمینه های مختلف از جمله صنایع سرب و روی و معادن و برگزاری نمایشگاههای مختلف و مبحث گردشگری و توسعه بهره برداری از بندر طرابوزان شد.

آقای کلانتری نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان نیز در ادامه جلسه، با اشاره به عضویت زنجان در شورای گفتگوی ایران و ترکیه به اشتراکات زبانی ،دینی ،فرهنگی فی مابین نیز تاکید کرده و ضمن ارائه گزارش از سفر اخیر نمایندگان اتاق زنجان به شهر قونیه، از سرمایه گذاری مشترک بازرگانان ترکیه در زنجان در آینده نزدیک خبر داد.

آقای جاقلار فاتح سرکنسول کشور ترکیه نیز ضمن تاکید بر افزایش تجارت و سرمایه گذاری فی ما بین  به ظرفیتهای مناسب موجود اشاره و به اولویت سرمایه گذاری فعالیتهای تجاری در زنجان تاکید کرد.

 وی اطمینان خاطر داد در دوره مسئولیت خود در کنسولگری با جدیت برنامه همکاریهای تجاری ترکیه و استان زنجان را پیگیری نموده و از بازرگانان استان زنجان جهت سرمایه گذاری و شرکت در نمایشگاههای تجاری در ترکیه دعوت به عمل آورد.

نویسنده:

بازدید: 375 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.