english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


سمینار آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی

شناسه خبر:6997
چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-10-19_23-29-55

از جمله قوانینی که کارفرمایان و کارگران در طول دوران کاری خود زیاد با آن مواجه می شوند و سوالات و ابهامات زیادی پیرامون آن دارند قوانین تامین اجتماعی می باشد از اینرو سمینار آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی با تدریس مهندس کیهان فلاح برای علاقمندان در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید.
مهندس فلاح در این سمینار ضمن تبیین قوانین اساسی تامین اجتماعی به دلایل مهم تسلط و آشنایی افراد با این نوع از قوانین اشاره کرد و اذعان داشت افراد بیمه شده در قبال پرداخت حق بیمه بایستی قانونا از مزایا و تعهدات تامین اجتماعی برخوردار گردند.
وی ادامه داد بر اساس قانون٬کارفرما موظف است کارگران و کارمندان خود را از طریق سازمان تامین اجتماعی٬مورد حمایت بیمه ای قرار دهد.کلیه کسانی که با کارفرما رابطه حقوق بگیری دارند٬چنانچه خارج از برنامه استخدام کشوری و لشکری باشند٬می بایست از این نوع حمایت برخوردار شوند.این وظیفه بر دوش کارفرمایان است و توافق طرفین و یا هر نوع قراردادی که به کارفرما اجازه بدهد که کارگر خود را بیمه نکند٬هیچگونه وجهه قانونی نداشته و مسئولیت را از دوش کارفرما ساقط نمی نماید.
این نکته بسیار حائز اهمیت است که داشتن دفترچه خدمات درمانی٬که بعضی از افراد به واسطه بیمه تَبَعی بودن همسر یا پدر خود٬از سازمان تامین اجتماعی یا سازمان خدمات درمانی دریافت کرده اند توجیه مناسبی برای بیمه نکردن پرسنل توسط کارفرما نمی باشد زیرا دفترچه خدمات درمانی صرفا برای استفاده بیمه شدگان تبعی از خدمات درمانی صادر میگردد.
مهندس فلاح در پایان یادآور شد حق بیمه درصد مشخصی از حقوق روزانه است که تامین اجتماعی به طور ماهیانه از بیمه شده و یا کارفرمای او مطالبه می کند.

نویسنده:

بازدید: 62 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.