english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


شرکت های دانش بنیان برای افزایش سهم کشور از سود بازار جهانی تلاش کنند

شناسه خبر:2684
یکشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...Loading...
وحید فرخی- مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: شرکت های دانش بنیان با ایجاد بازارهای جدید، برای افزایش سهم درآمدی کشور از بازارهای جهانی تلاش کنند.

 وحید فرخی افزود: در کشور و به تبع آن در استان زنجان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت خوبی انجام شده است اما اغلب این فعالیت ها در بخش بازاریابی مشکل و کاستی دارند.

وی یادآورشد: در سال ۲۰۱۵ مبلغ کل درآمد جهان از بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات به ۳۵ هزار میلیارد یورو می رسید و در این میان سهم ایران به نسبت جمعیت آن باید سه هزار و ۵۰۰ یورو می شد اما این عدد محقق نشد.
فرخی اظهار کرد: ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تمام پولی است که باید سهم ایران از دنیا باشد اما فقط ۳۵ هزار میلیارد تومان از آن محقق شده است و هنوز ۷۵ درصد سهم کشور از این بازار خالی است.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: سهم این استان نیز از این درآمد باید ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان می شد در حالی که هم اکنون فقط رقم محدودی از آن محقق شده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان ۱۰۰ درصد می توانند به رشد سهم ایران از درآمدهای بازار فناوری جهان کمک کنند.
فرخی ادامه داد: بر شرکت های دانش بنیان بهره گیری از آخرین فناوری روز حاکم است و این شرکت ها می توانند به عنوان شتاب دهنده عمل کنند و جریان افزایش درآمد ایران از بازار جهانی فناوری را سرعت بخشند.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: در صورتی که شرکت های دانش بنیان نیز مسیر طی شده تولیدکنندگان فناوری جهان را بپیمایند به حتم موفق تر خواهند بود.
وی بر لزوم برخورداری شرکت های دانش بنیان از چابکی بالا برای دستیابی به سهم بالایی از درآمد بازار فناوری تاکید کرد و افزود: این شرکت ها باید در خود این آمادگی را ایجاد کنند که بتوانند در مسیر شکل دهی بازارهای جدید گام بردارند.
فرخی تاکید کرد: در صورتی که شرکت ها ابتدا سراغ شناسایی نیاز مشتریان بروند و بعد برای رفع این نیاز اقدام به تولید محصول کنند، موفقیت چندانی در بازار بزرگ جهانی فناوری کسب نمی کنند.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: این شرکت ها در ابتدا باید بازار جدیدی را ایجاد کنند تا مشتریان برای استفاده از این امکان احساس نیاز کرده و از آن بهره برداری کنند.
وی اظهار کرد: بخش نامه ها و مفاد قانونی لازم به میزان کافی از سوی دولت ابلاغ شده است و بهره برداری از این ظرفیت فقط چابکی شرکت های دانش بنیان را می طلبد.

نویسنده:

بازدید: 481 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.