english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


ششمین جلسه کمیسیون معدن: بررسی مسائل مهم حوزه معدن

شناسه خبر:4964
پنج شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2016-07-21_13-05-14

ششمین جلسه کمیسیون معدن با حضور اعضاء وبا هدف مرور مسائل مهم روز در حوزه معدن و عملکرد سازمان نظام مهندسی معدن  ونیزبررسی تعاملات با ارگانهای دولتی در اتاق بازرگانی زنجان  تشکیل گردید.

در این جلسه مهندس حمیدی رئيس سازمان نظام مهندسی معدن و دبیر کمیسیون مربوطه به ضعف موجود در بودجه نظام مهندسی معدن برای برگزاری مراسم و همایشهای کاربردی این حوزه اشاره کرد  و افزود در صورتیکه  کمیته معدن اتاق یا شرکتهای بزرگ اسپانسر باشند می توان سمینارهای موثری در این حوزه برگزار کرد. وی از ارگانهای ذیربط دعوت کرد تا با ایجاد غرفه در این سمینارها و حضور در جلسات  دوستانه  وغیررسمی مقدمات حل بسیاری از مشکلات را فراهم آوردند.

وی با اشاره به جلسات مشترک با ۴ سازمان مالیاتی، تامین اجتماعی ، منابع طبیعی و صنعت ومعدن  اذعان داشت به اعتقاد من سختترین قوانین از سوی این ارگانها در حوزه معدن اعمال می شود و هرچه سریعتر بایستی راهکاری برای تسهیل فعالیت در این حوزه پیدا کرد.

حمیدی در ادامه افزود: قرار براین بود که صندوق سرمایه گذاری مبلغی را در اختیار صندوق بیمه معدن قرار دهند تا از این محل فعالیتهای نظام معدن را گسترش دهیم.

آقای ولی اله منصوری رئيس کمیسیون معدن و عضو هیات نمایندگان اتاق با اشاره به مشکلات فراروی حسابرسی شرکتهای معدنی خواستار برگزاری دوره های آموزشی برای حسابداران و بهره برداران واحدهای معدنی و برگزاری جلسات مشترک با ارگانها و بالا بردن سطح آگاهیهای تکنولوژیکی و بازرگانی در جهت بهینه سازی معادن استان گردید.

آقای غلامحسین جمیلی ریاست اتاق بازرگانی زنجان نیز که در این جلسه حضور داشتند ضمن تشکر از تداوم تشکیل این جلسات در اتاق٬ اساس و بنای فعالیت اتاق را بر مشورت و هم فکری دانست و اذعان نمود به جهت بهره مندی از تفکر جمعی و همراهی تعداد بیشتری از صاحبان فکر و عقیده٬ کمیسیون های اتاق شکل گرفته اند.

وی افزود این کمیسیونها بایستی در حوزه های مختلف مورت و همفکری دهند و اتاق نیز موظف است نتایج و خروجی حاصل ازین جلسات را در قالب بزرگتر و کمیسیون های کلان تر و در سطوح ملی مطرح نماید. بنابراین هرچه نتایج این جلسات و صحبت های ارائه شده کارشناسی شده تر و پرمحتواتر باشد٬ خروجی آنها هم با اهمیت خواهد بود.

وی به راه اندازی تور صنعتی برای بازدید از بنادر کشتیرانی ایران در گیلان اشاره کرد و حضور در تورهای اینچنینی را برای فعالان حوزه معدن در داخل و خارج کشور موثر دانست و نیز مشارکت فعالان معدن را در نمایشگاههای متعددی که به همت اتاق بازرگانی انجام می شود را خواستار شد. مهندس جمیلی به اعضاء کمیسیون و فعالان حوزه معدن اعلام کرد چنانچه آن اعضاء بخواهند در نمایشگاهها غرفه ای ایجاد کنند از حمایت اتاق برخوردار خواهند شد.

جمیلی با اشاره به دعوت اتاق بازرگانی زنجان ازکمیسیون صنایع مجلس به استان ،ازفعالان این حوزه درخواست نمود تا هرگونه پیشنهاد٬ راه حل  و مطلب مفید و قابل طرح را برای جلسه مربوطه آماده نمایند.

وی در پایان به شرکت سرمایه گذاری معین استان و توجه ویژه آن به معادن سنگ های قیمتی‌٬ تزئینی و خاکهای صنعتی اشاره کرد و افزود: میتوان از اعضاء فعال در حوزه معدن نیز در این شرکت استفاده نمود.

نویسنده:

بازدید: 379 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.