english farsi
یکشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۷


آخرين بخشنامه سازمان امور مالياتي کشور در جهت تسهيل و رفع مشكل واحدهاي توليدي كه بدهي مالياتي دارند

شناسه خبر:4273
دوشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۴:۰۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

صدور گواهی موضوع تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و در راستای تسهیل و رفع موانع تولید و نامگذاری سال ۱۳۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و پیرو بخشنامه شماره  ۵/ ۹۵/ ۲۰۰ مورخ ۲۵/ ۱/ ۱۳۹۵ ، بدینوسیله مقرر می گردد:

۱- ادارات کل امور مالیاتی موظفند بدهی مالیات قطعی شده آن دسته از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط دارای مجوز فعالیت از مراجع ذیربط که از طریق کارگروه های تسهیل  و رفع موانع تولید استان ها برای دریافت تسهیلات به بانکها و موسسات مالی و اعتباری مجاز معرفی می شوند را بصورت پلکانی طبق برنامه مشخص در حداکثر زمان ممکن قانونی تقسیط و ظرف مدت یک هفته نسبت به صدور گواهی موضوع تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم برابر مقررات اقدام نمایند.

ضمنا لازم به توضیح است واحدهای تولیدی فوق مکلفند صورتهای مالی که به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه نموده را برای اخذ تسهیلات به بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مجاز ارائه نمایند.

۲- نظر به اهمیت اجتناب از مکاتبات متحدد و ائتلاف وقت مودیان با توجه به اختیار حاصل از ماده ۱۶۷ قانون مالیاتهای مستقیم ، اختیارات مربوط به تقسیط بدهیهای مودیان مذکور در بند ۱ این بخشنامه به ادارات کل امور مالیاتی تفویض می گردد. بدیهی است انجام تقسیط بدهی مودیان فوق فارغ از تقسیط های قبلی و در راستای مفاد ماده اخیرالذکر امکان پذیر است.

نویسنده:

بازدید: 396 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۴:۰۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.