english farsi
یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶


طرح تاسیس شرکت سرمایه گذاری با برندهای معتبر

شناسه خبر:1052
سه شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۲
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...Loading...
هیات نمایندگان 2

در چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان مهندس جمیلی با اشاره به حضور وزیر ارتباطات طی روز های گذشته در اتاق عنوان کرد: حضور مقامات عالیرتبه ملی در اتاق دستاورد ذی قیمت و ارزشمندی بوده و باید همه در جهت حفظ ارتقاء آن تلاش کنیم. تشکیل اینگونه جلسات به اتاق اعتبار داده و نشان دهنده ی توجه دولت به جایگاه خاص اتاقهای بازرگانی در پایه ریزی جدید نظام اقتصادی می باشد که اینها نتیجه عملکرد گذشته ما و پیشنیان ماست.

جمیلی اظهار داشت: در جلسه ی گذشته ی هیات نمایندگان  طرح تاسیس شرکتهای سرمایه گذاری در زنجان را مطرح نمودند و ۴ موضوع به عنوان محور شکل گیری ۴ شرکت مطرح شد .

وی افزود: اولین موضوع، تاسیس شرکت سرمایه گذاری در جهت صنایع تبدیلی و مواد غذایی با ایجاد برندهای جدید برای استان می باشد. مورد دوم ایجا یک شرکت به جهت توسعه خدمات صادراتی و بازرگانی است و بهره برداری از مفهوم تولید بدون کارخانه و ایجاد یک واحد صنعتی با یک برند خارجی سه و چهارمین موارد پیشنهادی بود.

ایشان ادامه داد: فایده ی استفاده از برند خارجی از دو منظر مورد توجه است که از طرفی بخشی از انتظارات بازار داخلی را تامین می کند و از سوی دیگر می تواند از قاچاق کالا جلوگیری نماید.

هیات نمایندگان 1

جمیلی همچنین بیان داشت: به نظر می رسد شکل و ساختار جذب سرمایه گذاری در غالب پذیره نویسی عام و اجرای این امر به سبک دهه های پیش جواب نمی دهد و حسن اعتماد مردم به سمت و سوی دیگری است. در نتیجه بهتر است در قالب شرکتهای سهامی خاص با تعداد سهامداران بالا برای مشارکت مردم و جذب سرمایه های خرد آنان اقدام کرد که حضور افراد خوشنام جهت مشارکت جدی و گسترده مردم وبه منظور جلب اعتماد آنان در بحث سرمایه گذاری بسیار موثر خواهد بود.

مقدم فرد نائب رئیس اول در خصوص تاسیس شرکتهای سرمایه گذاری عنوان کرد: از آنجائیکه این طرح، طرحی استانی است قطعاً از سوی دولت حمایت خواهد شد و از سویی اجرایی شدن این طرح مستلزم همکاری و حضور صاحبان صنایع و سرمایه می باشد.

حاج علی اکبری عضو هیات نمایندگان در این زمینه معتقد به فرهنگ سازی و پس از آن عملیاتی شدن شکل انجام کار بوده و تلاش همه را در این مسیر شرط اساسی دانست.

مستندی دیگر عضو هیات نمایندگان نیز گفت: بررسی کامل و مطالعه دقیق و شفاف جهت آوردن برند از یک شرکت قوی خارجی ضروری است و به دنبال آن می توانیم با آن برند از طریق مشارکت با خودمان کار کنیم و البته بهتر است از برندهای معروف دنیا استفاده نمائیم.

یوسفی اصل عضو هیات رئیسه با طرح پیشنهاد استفاده از ظرفیت واحدهای تعطیل و نیمه فعال عنوان کرد: ما می توانیم با اطلاع از مشکلات این واحدها که بعضاً ضعف مدیریتی بوده و یا مشکل بازار و .. وجود داشته، از ظرفیت آنها بهتر استفاده کنیم و ترجیحاً اول از واحدهای موجود استان دعوت کنیم. وی تاکید کرد: سرمایه گذاری به زور اتفاق نمی افتد.

عطائیان از اعضاء هیات نمایندگان با اشاره به اینکه بعد از طرح این پیشنهاد اقدام بعدی آوردن طرح توجیهی با سرفصل های مالی، فنی و اقتصادی می باشد گفت: ظرفیت خالی بخش تولید بسیار چشمگیر است و ما می توانیم از همین ظرفیت استفاده و تولید کنیم.

جمیلی نیز با تاکید بر بحث تامین مالی این طرح ادامه داد: اتاق طرح تاسیس ۲ شرکت را نهایی کرده است که پیشنهاد می شود موضوع چگونگی انجام کار را به عنوان دستور کار به کمیسیونها ارجاع دهیم تا از این طریق از نظر اعضاء خارج از اتاق و هیات نمایندگان را به جهت نظر مشورتی و گفتگو اطلاع پیدا کنیم.

در این جلسه دکتر مسعود امیدی به عنوان دبیر اجرائی اتاق معرفی گردید و ضمناً  از زحمات دبیر اجرائی قبل نیز تقدیر و تشکر گردید.

در پایان پیش نویس سند راهبردی ۴ ساله اتاق که توسط دکتر منفرد تهیه و تنظیم شده بود توسط رئیس اتاق قرائت و مورد تصویب قرار گرفت.

هیات نمایندگان 3

نویسنده:

بازدید: 633 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۵

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.