english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


قابل توجه کلیه فعالین حوزه تجارت، تجار و بازرگانان، تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل

شناسه خبر:2723
پنج شنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...Loading...

نظر به گزارشهای واصله از دستگاههای اجرایی در مورد واگذاری کارتهای بازرگانی به غیر با عنایت به ضرورت رعایت قوانین و مقررات مربوطه به استفاده از کارت بازرگانی حسب تبصره (۴) ذیل بند (۴) ماده (۱۰) آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای استفاده از مزایای کارت بازرگانی را ندارند.

از سوی دیگر از آنجا که کارت بازرگانی ، مجوز فعالیت تجارت خارجی است و قانون گذار برای دارندگان آن حقوق و وظایفی را قائل شده است که می بایست شخصاً از آن استفاده نمایند. واگذاری اختیارات و با استفاده از منافع آن به هر صورت بر خلاف ماده (۲) قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء ، اختلاس و کلاهبرداری و قابل تعقیب کیفری خواهد بود.

بر این اساس به اطلاع عموم فعالین حوزه تجارت، تجار و بازرگانان، تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل می رساند به استناد بند (۶) ذیل ماده (۱۰) آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات  واردات در صورتیکه پس از صدور کارت ، برای وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شود که دارنده کارت فاقد یک یا چند شرط از شرایط دریافت کارت می باشد، یا پس از صدور فاقد شرط مذکور گردد، ضمن ابطال کارت برخورد قانونی با صاحب کارت و صاحب کالا صورت خواهد پذیرفت.

بنابراین ضروری است صاحبان کارت از هر گونه واگذاری حق استفاده از مزایای کارت به غیر به جد خودداری نمایند و متقاضیان واردات کالا در ابعاد تجاری یا غیر تجاری ضمن رجوع به قانون مقررات صادرات و واردات و آیین نامه های مربوطه از رجوع به سایرین جهت استفاده از اختیارات صاحب کارت بازرگانی در تامین کالای مورد نیازشان خودداری نمایند.

نویسنده:

بازدید: 405 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.