english farsi
چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶


لزوم تدوین برنامه تولید محصولات ارگانیک کشاورزی

شناسه خبر:1879
سه شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
معاون سیاسیو امنیتی استانداری

کارگروه بهداشت و امنیت غذایی به ریاست حمیدرضا شهبازی معاون سیاسی و امنیتی استانداری تشکیل شد.

در این جلسه شهبازی معاون سیاسی و امنیتی استانداری به جایگاه تشکیل کارگروه بهداشت و امنیت غذایی در استان اشاره نمود و گفت: تصیماتی که در این کارگروه اتخاذ می شود، در رفع نگرانی و کمبودهای حوزه بهداشت، سلامت و درمان نقش بسزایی بر عهده دارد.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را از برنامه های مطلوب و موفق دولت برشمرد و اظهار داشت: استقبال مردم از این اجرای طرح تحول نظام سلامت تلاش مسئولان امر بویژه در مناطق محروم را بیش از پیش می طلبد.

شهبازی در ادامه به موضوع تولید محصولات کشاورزی ارگانیگ اشاره نمود و افزود: نگرانی مردم از اصالت این موضوع است  و اینکه آیا واقعا محصول مورد نظر ارگانیک هست یا نه. لذا ضمن تدوین برنامه ای مدون برای تولید محصولات ارگانیک کشاورزی،  بازرسی و نظارت لازم بر طبق استانداردهای تشخیصی محصولات ارگانیک صورت پذیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همچنین بر لزوم کنترل روند سبوس گیری کارخانه های تولید کننده آرد تاکید نمود و گفت: با توجه به ارزش غذایی نهفته در سبوس گندم و اهمیت حفظ درصدی از آن در داخل آرد، کارخانه های تولید کننده آرد بصورت دوره ای از  نظر درصد واقعی سبوس گیری باید کنترل شوند.

وی همچنین در خصوص مشاهده بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در برخی مناطق شهرستان زنجان و طارم بر لزوم تشکیل ستاد فوق العاده در این دو شهرستان تاکید داشت و افزود: ستادی با بسیج دستگاهها و سازمانهای کمک رسان، برای تامین دارو  و واکسیناسیون دام  وبه منظور جلوگیری از افزایش دامنه بیماری در مناطق غیر آلوده و مبادی ورودی و خروجی دام تشکیل و تا زمان کنترل کامل بیماری این ستاد فعال باشد.

به گفته دکتر کرمی مدیر کل دامپزشکی استان، مهمترین مشخصه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک مسری بودن فوق العاده آن است و این بیماری از طاعون انسانی متمایز بوده و جز بیماریهای مشترک انسان و دام نیز نمی باشد.

واکسیناسیون دام، خروج دام های بیمار از مراتع و زیستگاههای مشترک، ضدعفونی آبشخور، بستر و زیستگاههای مشترک، دفن بهداشتی لاشه های آلوده و بقایای آنها ،کنترل و پایش مناطق آلوده و کنترل ورود و خروج دام مازاد از جمله اقدامات صورت گرفته در استان میباشد.

نویسنده:

بازدید: 371 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.