english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


متعاقب اعزام هیات تجاری بازرگانی به کشورهای دانمارک و فنلاند صورت گرفت: حضور سرمایه گذاران دانمارکی در زنجان

شناسه خبر:6048
سه شنبه, ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۰۲
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
964

تنها با گذشت دو ماه از اعزام هیات تجاری اقتصادی اتاق بازرگانی  زنجان به کشورهای دانمارک و فنلاند روز گذشته اتاق زنجان میزبان سرمایه گذارانی از کشور دانمارک بود. این اولین باری است که استان زنجان شاهد حضور سرمایه گذاران دانمارکی  بوده  و این امر نوید بخش افزایش سرمایه گذاریهای بخش خارجی و یکی از دستاوردهای مهم اعزام و پذیرش هیاتهای خارجی به کشورهای مختلف میباشد .

در این نشست دو جانبه که با حضور هیات رئيسه اتاق زنجان و نماینده سازمان جهاد کشاورزی برپاگردید طرفین ضمن ابراز خرسندی از گسترش مناسبات تجاری بر افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری تاکید نمودند.

مهندس جمیلی رئيس اتاق بازرگانی زنجان در این نشست با اشاره به اعزام هیات تجاری اتاق بازرگانی زنجان به کشور دانمارک ، این کشور را دارای جذابیتهای فراوانی در بخشهای مختلف اقتصادی ذکر کرد و خاطرنشان نمود،ما بدنبال راهکارهای موثر در جهت استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته این کشور در راستای توسعه بخش کشاورزی استان زنجان  بعنوان مهمترین محور توسعه اقتصادی استان می باشیم.

ایشان در ادامه با ترسیم ۳ نقش مهم برای اتاقهای بازرگانی افزودند اتاق بازرگانی زنجان در وهله اول با توجه به وجود ارتباطات مناسب با سایر اتاقها می تواند راهبری و هدایت اهداف شما را در ایران در خصوص سرمایه گذاریها دنبال نماید.

هرچند در حوزه استان زنجان بدلیل وجود  ابتکار عمل  بیشتر قادریم خدمات موثرتری  را در امر سرمایه گذاری  و فراهم سازی زمینه حضور شما ارائه نمائیم.

وی در ادامه افزودند بدلیل وجود پتانسیل بالا در اعضاء اتاق بازرگانی زنجان که اغلب افرادی کارآفرین و خبره در امر سرمایه گذاری می باشند در هر جای ایران که شما نیاز به شریک تجاری داشته باشیدشما  می توانید از این پتانسیلها  در اتاق زنجان بهره مند گردید.

کلانتری نائب رئيس اتاق زنجان نیز در این نشست نگهداری دام در محیط بسته را یکی از نقاط ضعف دامداری استان دانست و تاکید کرد پایین بودن تکنولوژی منجر به افزایش قیمت تمام شده محصولات دامی در استان گردیده است .

وی از زنجان به عنوان استان بکر جهت توزیع تکنولوژی های جدید یاد کرد و گفت در صورتی که شرکت شما تمایل  به سرمایه گذاری در این حوزه را داشته باشد ما  می توانیم تکنولوژی جدید را در سراسر ایران توزیع نمائیم.

965

عطائیان یکی دیگر از اعضاء هیات نمایندگان اتاق زنجان نیز در این نشست با اشاره به پرورش گوسفند نژاد افشار در استان گفت : مهترین ویژگی این گوسفند چندقلوزائی و دوبار زائی است و اگر شرکت دانمارکی موفق به انجام سرمایه گذاری در زنجان گردد به جهت موقعیت استان زنجان در کشور به مثابه سرمایه گذاری در نیمه پرجمعیت کشور نموده است.

در ادامه مهندس جعفری نماینده جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به سطح اراضی زیرکشت در استان اظهار داشت کشاورزی در اقتصاد استان نقش مهمی را ایفا می نماید و در زمینه دام و طیورنیز میزان تولید  استان زنجان مازاد بر نیاز داخلی بوده از سوی دیگر  در بحث تولید آبزیان  نیزجایگاه  نخست  پرورش ماهی در کشور به استان زنجان اختصاص دارد.

وی مقدار تولید سالانه شیر را ۱۸۶ هزار تن ذکر کرد و افزود دامداریهای صنعتی بدلیل مباحث اقتصادی و بالا بودن قیمت تمام شده صرفه اقتصادی نداشته  و مهمترین دلیل استقبال از کشاورزی سنتی پایین بودن هزینه تولید است . مهندس جعفری میزان تولید سلانه گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی را به ترتیب ۱۷، ۲۳ و ۱۲ هزار تن اعلام کرد و گفت بیش از ۱۰ هزار تن ماهی سردآبی در استان تولید می شودکه اگر بتوانیم در انتقال تکنولوژی و کاهش قیمت تمام شده و استهلاک کوتاه مدت پیشنهاداتی داشته باشید می توانیم در بحث سرمایه گذاری های آتی از این مباحث بهره مند گردیم.

از سوی دیگر در بحث توسعه صادرات و بازاریابی نیز قطعاً زمینه های همکاری زیادی وجود دارد که ما از پیشنهادات خوب شما استقبال نمائیم.

وجود ۴۰۰ مزرعه فعال پرورش ماهی، کشتارگاه صنعتی دام با ظرفیت ۴۰۰ هزار راس ،  تولید جوجه یکروزه از دیگر مزیتهای نسبی  کشاورزی استان بود که مهندس جعفری از انتقال تکنولوژی های جدید با صرفه اقتصادی به آنها استقبال کرد.

970

در ادامه پاولمورتنسن و پیتراشرایور از سرمایه گذاران دانمارکی فعال در رشته دام و طیور ضمن ابراز خرسندی از حضور در زنجان یکی از مهمترین دلایل انتخاب استان زنجان برای سفر را حضور هیات اعزامی اتاق زنجان در شهریور ماه به این کشور ذکر کرده و افزودند  آشنایی با پتانسیلهای بالقوه استان زنجان در بخش کشاورزی باعث حضور ما در این استان گردید و با توجه به سابقه شرکت ما ، در کشورهای مختلفی همانند روسیه و آلمان ما آماده ایم با استان زنجان در بخش دام و طیور و انتقال تکنولوژی های جدید دنیا وارد مذاکره شویم.

وی از کشور دانمارک بعنوان کشوری با بیشینه قوی کشاورزی نام برد و تاکید کرد با ایجاد زمینه های مناسب در تغذیه و مکان نگهداری دام و طیور با هدف تولید شیر و گوشت بیشتر می توان به پیشرفتهای شگرفی در بخش کشاورزی نائل آمد گفتنی است سرمایه گذاران دانمارکی طی ۳ روز اقامت در استان زنجان با ظرفیتها و پتانسیلهای بخش کشاورزی استان در بخش دام و طیور و آبزیان آشنا می شوند.

نویسنده:

بازدید: 216 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۰۲

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.