english farsi
یکشنبه, ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷


دکتر طغرا نگار :
بررسی سیاستهای کلی توسعه نهاد داوری

شناسه خبر:52
پنج شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۹:۲۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
فرهنگ سازی در جهت توسعه ی نهاد داوری

نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه اتاق زنجان و جمعی از کارشناسان رسمی و وکلای دادگستری  با حضور رئیس دفتر مرکز داوری ایران در زنجان، سیاستهای کلی توسعه ی نهاد داوری در استان بررسی شد.

دکتر طغرا نگار با اشاره به اینکه  معرفی ۱۵ نفر از وکلای با سابقه دادگستری و فعالان اقتصادی استان به تهران در برنامه کار مرکز داوری اتاق میباشد عنوان کرد: قصد داریم ۱۵ نفر از وکلای با سابقه دادگستری و فعالان اقتصادی استان را به مرکز داوری اتاق ایران معرفی نماییم تا تهران با ارائه خطوط کلی ما را در جهت فرهنگ سازی و اعتماد سازی یاری رساند که با انجام امور مربوطه در این مسیر قدم برداریم.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی در جهت توسعه ی نهاد داوری می تواند از طریق برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی و اطلاع رسانی و … باشد. همچنین تخصص کار داور و حرفه ای بودن  نیز می تواند در میان مردم و بخصوص بازرگانان، بازاریان و تجار و … ایجاد اعتماد نماید که این اعتماد سازی قدمی مثبت در جهت دادرسی و رسیدگی به پرونده های حقوقی در اتاق خواهد بود.

کلانتری نایب رئیس اتاق زنجان نیز با عنوان اینکه تحقق اهداف مرکز داوری نیازی است که باید سالها پیش اتفاق می افتاد گفت: البته در این مسیر نباید دقت را فدای سرعت نمود و باید کاملا کارشناسی شده و با حفظ حدود و وظایف داور مسایل را دنبال نمود و آموزش مستمر را در دستور کار قرار داده که مطمئنا به تدریج باعث افزایش علاقه مردم به امر داوری در اتاق خواهد شد.

نویسنده:

بازدید: 432 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۹:۴۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.