english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان: استان زنجان در دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی رتبه سوم را کسب کرد

شناسه خبر:1809
دوشنبه, ۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اظهارنامه مالیاتی

غلامرضا شریفی اظهار داشت: با کمک اطلاع رسانی رسانه‌ها و خبرنگاران و دریافت الکترونیکی اظهارنامه‌ها از محل کار، محل سکونت، دفاتر پیشخوان و کافینت‌ها تاثیر بسزایی در دریافت اظهارنامه‌ها داشته است.

وی به نقش مالیات در محیط زندگی اشاره و تصریح کرد: خدماتی که در شهرداری‌ها و دهیارری‌ها خدماتی که دولت برای رفاه اجتماعی به جامعه ارائه می‌شود از محل درآمدهای مالیات است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان بیان کرد: مالیات به دو روش مالیات مستقیم و غیر مستقیم و مالیات برارزش افزوده در نظام مالیاتی وصول می شود که از محل مالیات غیرمستقیم و ارزش افزوده بوجه به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به جمعیت آن بخش اختصاص می‌یابد.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۸۵۰ میلیارد ریال از مالیات‌های غیرمستقیم و مالیات برارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شد.

شریفی ابراز کرد: برای داشتن جامعه پویا و قابل قبول نیازمند منابع مالیاتی پایدار است که یکی از راه‌های سالم برای اقتصاد سالم در درآمدهای مالیاتی است.

وی نقش مالیات در اداره کشور را به نقش خون در بدن موجود سالم تشبیه کرد و گفت: باید درآمدهای مالیاتی را به جایی رساند که اداره و هزینه کشور را از درآمدهای نفتی خارج کرد تا به اقتصاد سالم دست یافت.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان تاکید کرد: سهم استان زنجان از درآمدهای مالیاتی در کل کشور ۰/۷۷ درصد است و در راستای اینکه بتوان بار مالیاتی را از منابع موجود کاهش دهیم سیستم مالیاتی را بر این نهادیم که طرح واحدیابی را در استان آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد مالیات کشور فرار از مالیات دارند، ابراز کرد: منابعی که فرار مالیاتی دارند شناسایی و تعداد پروندیان مودیان را افزایش دادیم تا بار منابع موجود کاهش یابد.

شریفی با اشاره به طرح جامع مالیاتی در کشور عنوان کرد: استان زنجان در طرح جامع مالیاتی چهارمین جزء این طرح را آغاز کرده که در کل شهرستان‌های استان زیرساخت‌های آن آماده شده و تا آخر سال ۹۴ این طرح در استان عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت امور مالیاتی کشور طرح جامع مالیاتی را یکی از ابر طرح‌های مالیاتی نام‌گذاری کرده است، اظهار داشت: با اجرای طرح جامع مالیاتی هزینه وصول مالیاتی، تعداد شکایات و فرار از مالیات کاهش می‌یابد و نظام مالیاتی اجرای این طرح را در دستور کار دارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: نزدیک به ۵۲ درصد مالیات‌ها مستقیم و ۴۸ درصد مالیات غیرمستقیم و مالیات ارزش برافزوده است که در مالیات بر ارزش افزوده فعالان مالیاتی هیچگونه بار مالیاتی ندارند و مصرف کننده نهایی آن‌ را پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه در کشور ما درآمدهای نفتی بیشتر هزینه‌های کشور را تامین می‌کند، ابراز کرد: با اجرای طرح جامع مالیاتی، فرهنگ‌سازی مالیاتی، اطلاع‌رسانی، کاهش هزینه‌های کشور از درآمدهای نفتی و کاهش فرار مالیاتی در کشور، امور مالیاتی به اهداف خود می‌رسد و بیشتر هزینه‌های کشور از این محل تامین می‌شود.

نویسنده:

بازدید: 550 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.