english farsi
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


معاون اول رئیس‌جمهور: بخش خصوصی باید وارد میدان کار شود

شناسه خبر:2366
یکشنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۴
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
38672

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذار به ‌دنبال محیط امن است و دولت باید این محیط را فراهم کند تا این بخش وارد میدان کار شود.

 اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح کارخانه آریا رنگ درخشان خدابنده، اظهار کرد: صنایع غذایی و مصرفی یکی از بخش‌هایی است که حضور دولت در آن کمرنگ است و اشکالی که در این حوزه در بازارهای بین‌المللی بر تولیدات کشور وارد است، بسته‌بندی صنایع بوده که امیدواریم با فعالیت‌های واحدهای مشابه کارخانه آریا رنگ درخشان بتوانیم به بسته‌بندی مدرن و مورد پذیرش مصرف‌کننده برسیم. در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی غذایی در بازارهای بین‌اللملی فعالیت می‌کنند و حتما واحدهای جدیدی به این تعداد افزوده خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه شرکت آریا رنگ درخشان در منطقه خمارک خدابنده فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: به جهت تاریخی و عقلانی هیچ دلیلی بر محرومیت خدابنده که امکانات طبیعی، نیروی تحصیلی و راه ارتباطی مناسب دارد، وجود ندارد و باید برای رفع محرومیت این منطقه کارهای اساسی کرد.

 جهانگیری در بخش دیگری با اشاره به مذاکرات صورت گرفته و قرار بر لغو تحریم‌هایی که انجام خواهد شد، برنامه‌ریزی بعد از پساتحریم را مهم برشمرد و گفت: در این دوران منابع ارزی به کشور هجوم خواهد آورد و باید با استفاده بهینه برای شکوفایی اقتصاد خود وارد عرصه شویم.

 این مقام مسئول در ادامه به برنامه‌های دولت برای رونق اقتصادی کشور اشاره کرد و احیای واحدهای تولیدی تعطیل شده و نیمه تعطیل را جزو اولویت‌ها برشمرد و افزود: واحدهای تولیدی که به خاطر تحریم‌ها و شرایط اقتصادی نامناسب دچار رکود و استفاده کم از ظرفیت‌های خود شده‌اند باید مجددا احیا شده و به بهره‌برداری برسند.

 جهانگیری با روشن ارزیابی کردن آینده اقتصادی کشور، خاطرنشان‌ کرد: بنا به اعلام بانک جهانی، اقتصاد ایران در سال آینده با رشد هفت درصدی مواجه خواهد شد و این در شرایطی است دشمن امید ملت را نشانه گرفته تا دل ملت را خالی کنند، ولی با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی اتفاق خوبی در حوزه اقتصاد در کشور رخ خواهد داد.

 وی همچنین با اشاره به افتتاح کارخانه «آنا کیمیا منگنز» در زنجان که با حضور مسئولان کشوری محقق شد، گفت: دانش این شرکت منحصر به ‌فرد بوده و تنها در اختیار چند کشور محدود است، ولی مهندسان جوان کشورمان با خلاقیت و پیگیری خود توانستند علی‌رغم سخت‌گیری‌هایی که در حوزه انتقال تکنولوژی‌ها بوده دانش این صنعت را وارد کشور کنند.

 معاون اول رئیس‌جمهور در بخش دیگری با بیان اینکه در دو سال اخیر بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب بر تولیدات گاز کشور افزوده شده است، گفت: از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در منطقه پارس جنوبی استقبال می‌کنیم.

 در ادامه این مراسم، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای افزایش راندمان کشاورزی این حوزه باید صنعتی شود.

 محمدرضا نعمت‌زاده تصریح کرد: برای پیشرفت چاره‌ای نداریم جز اینکه کشور را صنعتی کنیم و با هدف افزایش راندمان در حوزه کشاورزی و بالا بردن درآمد کشاورزان، عرصه کشاورزی نیز باید صنعتی شود.

 این مسئول با اشاره به زمینه فعالیت شرکت آریا رنگ درخشان گفت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته صنایع مقواسازی و کاغذسازی این صنعت در کشور توسعه یابد و انتظار همکاری با این بخش را داریم.

 نعمت‌زاده با بیان اینکه سرمایه‌گذار به‌دنبال سود است، گفت: بهترین راه خرج کردن پول برای ایجاد فن‌آوری اشتغال جوانان و در نهایت آباد کردن کشور است.

 شرکت «آریا رنگ درخشان» با هدف چاپ هیلوگراور برای بسته‌بندی انواع محصولات از جمله سیگارت، دارو و غیره فعالیت خود را در شهرستان خدابنده بعد از روستای خمارک آغاز کرد و امسال نیز پروانه بهره‌برداری در زمینه چاپ هیلوگراور برای بسته‌بندی به ظرفیت ۱۹ هزار تن در سال و کاغذ روکش شده به ظرفیت ۸۶۰۰ تن در سال توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صادر شده است.

این شرکت توانسته است با بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی روز چاپ هیلوگراور و با استفاده از دستگاه چاپ هیلوگراور ۱۰ رنگ ساخت ایتالیا طرح خود را در زمینی به مساحت ۷۲ هزار و ۶۲۷ مترمربع و با زیربنای ۱۲ هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری ریالی ۳۳۰ میلیارد ریال و ۹٫۷ میلیون یورو در استان زنجان به بهره‌برداری رسانده و زمینه اشتغال بیش از ۹۰ نفر در منطقه کمتر برخوردار خمارک را فراهم کند.

 

نویسنده:

بازدید: 378 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.