english farsi
سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


معاون صنعت، معدن و تجارت استان زنجان: مراکز فرآوری برای واحدهای معدنی زنجان ایجاد می‌شود

شناسه خبر:3534
سه شنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۴:۰۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
139412091559524867239594

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با تاکید بر اینکه اولویت اکتشافی برای امسال در زمینه طلا، سرب و روی، سنگ آهن و مس است، گفت: ایجاد مراکز فرآوری برای جلوگیری از خام فروشی نیز در دستور کار قرار دارد.

ربابه داداشی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به موانع و مشکلات موجود در بخش معادن استان اظهار داشت: کسری سرمایه‌گذاری و وجود معارض از جمله مشکلات موجود در بخش معادن است.

وی با بیان اینکه مشکلات موجود در بخش معادن استان متاثر از مسائل ملی و استانی است، ابراز کرد: بخشی از مشکلات مختص استان نیز در فعالیتهای معدنی نشات گرفته از مشکلات ملی است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان وجود سیستم مدیریت سنتی، نبود تلاشهای لازم برای جذب بازارهای داخلی و خارجی، فرسوده بودن ماشین‌آلات معدنی، نبود زیرساختهای معدنی در مناطق، نبود واحدهای فرآوری در معادن از جمله مهمترین مشکلات موجود در بخش معادن استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بازار فروش تولیدات معدنی به شدت متاثر از بازارهای جهانی بوده و به دلیل تحریم‌ها امکان انجام صادرات در این بخش میسر نبود، تصریح کرد: مشکلات بخش خدمات فنی و مهندسی با تشکیل نظام مهندسی معدن تا حدودی برطرف شده است ولی تا رسیدن به استانداردهای لازم فاصله زیادی وجود دارد.

داداشی با تاکید بر اینکه کسری سرمایه‌گذاری و کاهش سرمایه در گردش در بخش معدن به دلیل عدم تمایل بانکها به فعالیت در این حوزه است، عنوان کرد: فعالیت در بخش معدن به ریسک‌پذیری بالایی نیاز دارد.

وی با اشاره به میزان اکتشاف طلا از معدن «گلوجه» زنجان بیان کرد: میزان کشف طلا از معدن مذکور تاکنون به ۴ تن رسیده است که طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده این میزان باید به ۹ تن افزایش یابد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه افزایش زمینه‌های فعالیتی در بخش معدن در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: رتبه استان زنجان در بخش معدن باید به ۱۰ارتقا یابد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اکتشافی برای امسال در زمینه ماده معدنی طلا، سرب و روی، سنگ آهن و مس است، خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز فرآوری برای جلوگیری از خام‌فروشی نیز امسال در اولویت برنامه‌های کاری قرار دارد.

نویسنده:

بازدید: 369 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۴:۰۹

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.