english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


نشست مشترک رئيس اتاق بازرگانی زنجان و معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان

شناسه خبر:5051
سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
2180

این جلسه با حضور آقای عباسی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش زنجان و همراهان و غلامحسین جمیلی رئيس اتاق بازرگانی ، برای پیگیری ، طرح و بیان دیدگاهها و دریافت نقطه نظرات مشترک در محل اتاق بازرگانی زنجان تشکیل گردید.

غلامحسین جمیلی رئيس اتاق بازرگانی زنجان، آموزش فرهنگ مالی و تغییر نگرش اقتصادی را یکی از عمده ترین کارهایی دانست که بر عهده اتاق بازرگانی می باشد. وی به ضعفهای موجود در ساختار آموزشی اشاره کرد و افزود: آنچه به عنوان مهارتهای افراد، نامیده می شود کاملاً از بحثهای آموزشی جدا بوده و این امر اصلاً منطبق بر نیازهای اقتصادی آتی جامعه نمی باشد و از طرفی همواره این دغدغه برای تمامی مقاطع سیستم آموزشی کشور وجود دارد که در جایی غیر از مکان تخصصی خودشان بکار گرفته شوند. به عبارت دیگر افراد آموزش دیده در سیستم فعلی توان ایجاد کار و ایده خلاق را ندارند. جمیلی با اشاره به فعالیتهای مشترک اتاق با صدا و سیما و نیز راه انداری نهضت استفاده از کالاهای داخلی توسط اتاق زنجان، خاطر نشان کرد بایستی سمت و سوی تمامی برنامه ها در صدا و سیما و سایر برنامه های مشترک اتاق با نهادهای دولتی به سمتی برود تا قشر نوجوان و دانش آموزان بیشتر مورد خطاب قرار گیرند.

آقای عباسی معاونت پرورشی آموزش و پرورش نیز در این دیدار با بیان اینکه سیستم آموزش و پرورشی دیگر شباهتی به گذشته ندارد، اذعان نمود بایستی با قالبهای بسته ذهنی افراد مقابله و آن را مستعد و آماده برای فکرهای جدید نماییم.

وی با بیان اینکه علل دور شدن سیستم آموزش و پرورش از مبحث کارآفرینی و اشتغال و نیز آموزشهای تئوریک در حال رصد و آسیب شناسی می باشد اذعان داشت می توان همکاریهای قابل ملاحظه ای در خصوص مسائل اقتصادی و صنعتی ، کار و کشاورزی با اتاق بازرگانی انجام داد.

عباسی به رتبه های بالای بدست آمده در همایشها و المپیادهای کشوری توسط دانش آموزان و نیز مجموعه آموزش و پرورش استان اشاره و ابراز امیدواری کرد با کمک معاونتهای مختلف در مجموعه آموزش و پرورش همکاریهای اساسی با اتاق صورت پذیرد.

در پایان جمیلی ضمن اشاره به درک مشترک از جلسه و ارادی بودن مسیر همکاری از سوی دو طرف قسمتی از برنامه های مشترک که راجع به تولید درآمد و ثروت و کارآفرینی و تجارت و نیز آینده اقتصادی دانش آموزان باشد را اولویت این همکاری دانسته و مقرر گردید تا با تشکیل کارگروه مشترک کارشناسی، پیشنهادات اولیه به صورت مکتوب به سمع و نظر طرفین برسد.

نویسنده:

بازدید: 391 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.