english farsi
سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶


نشست هیات نمایندگان و مشاوران اتاق بازرگانی زنجان با مشاور عالی رئيس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

شناسه خبر:4540
پنج شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۱۴
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2016-06-02_22-01-49

در این جلسه که با حضور جناب آقای دکتر صادقی به عنوان مشاور عالی رئيس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و ریاست اتاق بازرگانی زنجان و تعدادی از مشاوران و هیات نمایندگان اتاق تشکیل گردید آقای دکتر صادقی به بیان پیشینه و نحوه تاسیس و کارکرد این صندوق توضیحاتی ارائه نمودند.

وی بیان نمود که این صندوق براساس قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان در سال ۱۳۸۹ به تصویب مجلس رسیده لیکن عزم جدی برای تحقق خواسته های آن با اعتقادی که در دولت تدبیر و امید به ریاست آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم به موضوع توسعه تکنولوژي و تقویت بخش خصوصی وجود داشته، محقق گردید.

دکتر صادقی در ادامه ضمن اشاره به جنبه ملی و کشوری بودن این صندوق اضافه کرد طبق قانون سالیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال اول و پس از پایان آن هر ساله نیم درصد از بودجه عمومی کشور به صندوق تخصیص خواهد یافت.

مشاور عالی هیات عامل صندوق خاطرنشان کرد هدف کلی و نهایی این نهاد تشخیص و کشف صلاحیت شرکتهای دانش بنیان با لحاظ ویژگیهایی است که در اساسنامه مربوطه آمده است .

photo_2016-06-02_22-01-39

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت یک میلیون و یکصد هزار نفری استان که حدود ۳/۱ درصد از کل کشور را در برمی گیرد و به لحاظ رقم متوسط کشوری که از نظر تعداد شرکتهای دانش بنیان و سرمایه های اخذ شده از صندوق لحاظ می شود تا کنون استان زنجان فعالیت نسبتاً کمی داشته است و نشانگر و مبین این است که اقتصاد استان هنوز بصورت سنتی بوده و کار اقتصادی و تجارت بصورت علمی دنبال نمی شود. وی لازمه فعالیت این شرکتها و هدایت آنها به سمت صندوق را ایجاد و فعال بودن پارکهای علم و فن آوری ، سایتهای دانش بنیان و وجود صندوقهای پژوهش و فن آوری و نیز شوراهای فن آوری استانی اعلام کرد و افزود تا این گذار از مرحله سنتی به علمی صورت نگرفته نمی توان انتظار داشت تا شرکتهای دانش بنیان رشد و نمو داشته باشند.

مهندس جمیلی رئيس اتاق بازرگانی زنجان نیز ضمن تشکر از حضور آقای دکتر صادقی بر استفاده از تمامی ابزارهای اطلاع رسانی از جمله سایت خبری اتاق بازرگانی و نشریه و برنامه های مشترک اتاق بازرگانی زنجان و صدا و سیمای مرکز استان تاکید کرد.

وی افزود: برای خارج کردن سیستم بازرگانی و تجاری استان از خدمات سنتی به مدرن بایستی بصورت بنیادی و با آموزش وارد عمل شد. مهندس جمیلی از آمادگی اتاق بازرگانی زنجان برای پیشقدم شدن در راه اندازی شورای فن آوری استانی و همچنین تاسیس صندوق پژوهش و فن آوری در زنجان خبر داد و گفت اتاق بازرگانی تمامی تلاش خود را در جهت شکل گیری شرکتهای دانش بنیان در زنجان صرف خواهد نمود.

نویسنده:

بازدید: 415 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۱۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.