english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


همت اتاق زنجان در حمایت از خوشه ی فرش دستبافت استان زنجان

شناسه خبر:7022
یکشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

نشست اعضای خوشه فرش استان با ریاست محترم اتاق بازرگانی زنجان به منظور بررسی تاسیس نخستین کنسرسیوم صادراتی خوشه ی فرش دستبافت در محل اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید .
مهندس جمیلی در این نشست ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از هدف و مطالبه ی اعضای خوشه فرش استان زنجان افزود حضور در کنار پیشکسوتان ، فعالان و اعتبار دهندگان حوزه ی صنعت فرش که از صنایع سنتی وقدیمی به شمار می آید مایه مباهات می باشد.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اقدامات و تلاش های صورت گرفته برای پایداری و سرپا نگه داشتن این صنعت افزود فرش دستبافت بخشی از هویت شهر زنجان به شمار می آید که بی شک حاصل مساعی هوشمندانه و هنرمندانه ی کاسبان و فعالان این بخش می باشد .
وی ادامه داد تاسیس اولین کنسرسیوم صادراتی فرش دستبافت به کلیه ی زحمات و تلاش ها معنا و رنگ و بویی دیگر خواهد داد و یقینا از کمترین پیامدهای بسیار مطلوب آن پیشگیری از پس رفت و عقب ماندگی در بازارهای ملی و جهانی است .
مهندس جمیلی ضمن تشریح قوانین حاکم در تاسیس کنسرسیوم ها ، انجمن ها ، سندیکاها و غیره و همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر و قانون بهبود فضای کسب وکار در سال ۹۰ اذعان داشت است به دلیل حمایت ها و مزایای اتاق های بازرگانی تلاش گردیده ثبت تمامی تشکل ها در اتاق ها انجام پذیرد.
مهندس جمیلی تاکید کرد اتاق بازرگانی با تاسی از رسالت و اهداف از هیچگونه حمایت و پشتیبانی کوتاهی نخواهد کرد اما این توجهات در ابتدا شامل اعضای اتاق می باشد.
وی در پایان افزود تلاشگران و حامیان صنعت فرش استان از توانمندی و استعدادهای خاصی بهرمند هستند از اینرو این استعداد ها بایستی به دلیل شرایط خاص امروز در دنیا به مسیر خوبی هدایت شوند تا نه تنها از میادین اقصادی غافل نشویم بلکه ذینفعان نیز به مطالبات طبیعی خود دست یابند.
دکتر حاج علی اکبری عامل توسعه خوشه ی فرش استان نیز ضمن اشاره به مراحل و دشواری های ثبت کنسرسیوم صادراتی خوشه ی فرش دستبافت تصریح کرد این اتفاق مثبت
بی شک با حضور و عضویت فعالان حوزه ی فرش انتفاع بیشتری را حاصل خواهد آورد . وی ادامه داد از دیگر مزایای تشکیل این کنسرسیوم معرفی هر چه بهتر و گسترش بازارهای اقتصادی در این حوزه می باشد.

نویسنده:

بازدید: 133 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.