english farsi
سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


همکاری توام با رقابت بهترین سازوکار پیاده سازی تفکرات سیستمی است

شناسه خبر:1747
شنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۹
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...
_اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - همایش کسب و کار 1

همایش استفاده از اصول تفکر سیستمی در طراحی و نوآوری مدل کسب و کار، با همکاری اتاق بازرگانی زنجان و شرکت شهرکهای صنعتی در محل اتاق زنجان برگزار گردید.

در این همایش که با هدف ترویج مشاغل کارآفرین و نوآور در فضای کسب و کار و با حضور پرفسور آرش گلنام یکی از اساتید مدرسه بازرگانی لوزان سوئیس برپا گردید مهندس غلامحسین جمیلی رئیس اتاق زنجان، برپائی این همایش را درآشنایی با فنون کسب و کار و کارآفرینی جوانان استان بسیار تاثیر گذار دانست و تصریح کرد اتاق زنجان بنا به رسالت خود تلاش می کند فضای لازم جهت بهره مندی از فرصتهای اینچنینی را فراهم نماید.

این مقام مسئول کارآفرینی را واژه بسیار پرمحتوا و با دامنه گستردگی بسیار وسیع دانست و تاکید کرد کارآفرینی از حیث لغوی از مفهوم آفرینش نشأت می گیرد و آفرینش تنها صفت ذات حضرت حق است از این رو مترادف نمودن صفت کارآفرین با اسماء الهی به منزله اهمیت و جایگاه کارآفرین در ایجاد انگیزه و کار در جامعه است.

_اتاق زنجان  -Zanjan Chamber  - همایش کسب و کار 2

ایشان در ادامه با اشاره به جلسات شورای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت در چند جلسه اخیر این شورا در خصوص توسعه استان مباحثی مطرح شد، براساس آمار مطروحه در این جلسات متاسفانه میزان سرمایه گذاری شهروندان زنجان در استان تنها ۳۵ درصد است که این رقم با تغییر نگرش قابل ارتقاء می باشد از این رو برگزاری همایشهای اینچنینی می تواند تلنگری باشد تا فضای کل اقتصاد استان متاثر گردد تا شهروندان استان با یک همت والا در تغییر رویکرد خود در ایجاد فضای کسب و کار فعالیت بیشتری نمایند.

در ادامه این همایش پروفسور گلنام به تشریح مباحثی در خصوص تغییر تفکرات سیستمی و تاثیر آن بر نگرش کل سیستم پرداخت بگفته وی نبود تعریف مشخصی از واژگان مدیریت یکی از عوامل مهم در عدم پیاده سازی تفکرات سیستمی است.

پیاده سازی ایده های کوچک، ریسک پذیری و همکاری توام با رقابت در مدیریت از بهترین سازوکارهای پیاده سازی تفکر سیستمی در نهادها و سازمانها است.

سخنران ویژه مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران در ادامه تاکید کرد در بیشتر مواقع مشتری محصول را نمی شناسد از این رو با بررسی راههای معرفی محصول به مشتری می توان در زمینه تجارت موفقیتهای بیشتری را کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه در تفکر سیستمی صرفاً به اجزاء و جزئیات یک سیستم توجه نمی شود گفت چگونگی تعامل بین اجزاء و نیز برهم کنش اجزاء و محیط در تفکر سیستمی حائز اهمیت است.

شایان ذکر است در حال حاضر مجمع جهانی کارآفرینی جهت ارتقاء ماموریت اصلی این مجمع (انرژی آفرینی) به ترویج و سرعت بخشیدن به کار آفرینی در میان جوانان و دانشجویان بصورت محلی در سراسر جهان با هدف ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی جهت ساختن دنیای بهتر با چشم اندار سال ۲۰۵۰ تلاش می نماید.

نویسنده:

بازدید: 485 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۹

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.