english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: استقبال و حمایت از ظرفیت های استان زنجان

شناسه خبر:1017
یکشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
نشست وزیر ارتباطات با فعالین حوزه های بخش خصوصی 1

در نشست وزیر ارتباطات با فعالین حوزه های بخش خصوصی و اطلاعات و فناوری استان در اتاق زنجان، دکتر واعظی  با تاکید بر توجه به بخش خصوصی و گسترش بازار در حوزه IT اظهار داشت: طی جلسات  متعددی که با بخش خصوصی داشته ایم  تلاش ما در مسیر بهره مندی از ایده های نو و موثر این حوزه بوده است.

وی با اشاره به تبدیل استان زنجان به قطب الکترونیک، برق و آی.تی کشور عنوان کرد: لازمه تبدیل استان زنجان به قطب آی.تی کشور  این است که در این زمینه سهمی بیشتر یا به نوعی  همه سهم به بخش خصوصی واگذار گردد و اگر این اقدامات با سرمایه گذاری برنامه ریزی شده ازسوی بخش خصوصی تامین شود ماندگار خواهد شد.

وی اشاره ای نیز به  بحث تولید محتوا  داشت و گفت:  تولید محتوا و اپلیکیشن‌ها با توجه به اینکه به سرمایه اندکی نیاز دارد، دارای اشتغال زودبازده است که این موضوع از اولویت‌های وزارت ارتباطات است. در این بخش می‌توانیم به عنوان حامی زمینه اشتغال جوانان و بانوان را نیز فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین بیان داشت : از هر گونه توانایی و ظرفیتی  که  در استان زنجان وجود دارد استقبال و حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی آی.تی کشور است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی مسائل دیگری متمرکز شده است ، در نظر داریم مسئولیت این امر را عهده دار شویم  و مبالغی را نیز برای فعالیت شرکت‌های کوچک در این زمینه اختصاص دهیم.

ایشان گریزی هم به صادرات نرم افزار زد و گفت: اگر آموزشهای لازم در خصوص شیوه و روش‌های صادرات نرم افزار داده شود ، این موضوع می تواند عاملی برای سودآوری در کشور ‌باشد.

وی با اشاره به فراخوان‌های ‌مربوط به ارائه طرح شرکت‌های فعال در حوزه آی.تی در سراسر کشور به منظور ارائه خدمات به این شرکت‌ها ابراز کرد: اعتقاد ما براین است که ارائه وام‌‌های کم بهره با تنفس یکساله به صاحبان شرکت‌های یاد شده می‌تواند در شکوفایی شرکت‌های فعال در حوزه آی.تی موثر واقع شود.

واعظی در پایان علت حضور خود را اینگونه بیان کرد : شرکت‌های فعال در حوزه آی.تی استانی برای ما مهم هستند، اعتقاد داریم نیروهای مستعد به اندازه کافی در استان زنجان وجود دارد. به منظور تحقق تبدیل این استان به قطب آی.تی و برق و الکترونیک حمایت‌های خود را در راستای برنامه‌ریزی‌های استانداری زنجان انجام می‌دهیم.

نویسنده:

بازدید: 483 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.