english farsi
چهارشنبه, ۱ فروردین ۱۳۹۷


پذیرش طرح راه اندازی مناطق تخصصی دارویی در شهرکهای صنعتی زنجان از سوی سفیر دانمارک

شناسه خبر:3196
سه شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۸
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber- اتاق زنجان- حضور سفیر دانمارک در اتاق زنجان 1

مهندس غلامحسین جمیلی رئيس اتاق زنجان طی نشست مشترک مدیرکل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و روسای مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان زنجان با سفیر دانمارک که در اتاق بازرگانی تشکیل گردید بیان داشت:

با توجه به دعوت اتاق بازرگانی از سفیر دانمارک جهت حضور در زنجان و آشنایی بیشتر ایشان از ظرفیتهای استان خصوصاً در حوزه های IT، ICT و فناوری اطلاعات و مراکز رشد و نیز شرکتهای دانش بنیان، جناب آقای دنی عنان در سفر دو روزه ی خود بازدیدی از دانشگاه علوم پایه و پارک علم و فناوری استان زنجان داشتند و همچنین با شرکتهای دانش بنیان گفتگو نمودند

 جمیلی تصریح کرد: از آنجائیکه محور اصلی توسعه استان طی سالهای آینده بحث فناوری اطلاعات IT و مباحثی پیرامون این حوزه است، اتاق بازرگانی نیز توجه ویژه ای به فرصتهای پیش رو و ایجاد رابطه های دو جانبه معرفی فرصتها و بهره گیری از تجربیات سایر کشورها و .. را در دستور کار خود دارد.

ایشان حضور سفیر کشور دانمارک را بهانه ای   برای بهره گیری و بهره مندی بیشتر این کشورها در این حوزه برای استان زنجان دانست.

 رئيس اتاق زنجان پس از اشاره به تفاهم نامه ای که با سفارت کشور دانمارک در جلسه هیات نمایندگان اتاق به امضاء خواهد رسید ، گفت: طرح موضوع و ارائه مطالب موثر و جذاب و هر گونه پیشنهاد از سوی شما که با سفیر دانمارک به اشتراک گذاشته شود از سوی اتاق پیگیری خواهد شد.

دکتر فرخی مدیرکل محترم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در این جلسه با اشاره به تفاهم نامه ای که در حیدرآباد هند در راستای همکاری های دو جانبه دو کشور در بحث IT و .. طی چند ماه اخیربا اتاق بازرگانی زنجان به امضاء رسید،‌درخواست همکاری با کشور دانمارک در جهت توسعه و بهبود وضعیت IT و ICT استان را مطرح نمود .

دکتر حمیدی رئيس محترم مرکز رشد فناوری های داروئي دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این جلسه عنوان کرد: دانشگاه های داروسازی ما جایگاه و رتبه خوبی در کشور دارد که در حال ترویج دانش نانوتکنولوژی و تولید داروهای نانوئی می باشد و در این زمینه متخصصان خبره ای نیز داریم که در بخش نانو کاملاً حرفه ای هستند.

دکتر حمیدی در ادامه در بخش بیودارویی از وضعیت صنعت دارو در سطح ملی اطلاعاتی را ارائه نمود و پس از اعلام ظرفیت های ملی این صنعت خواستار اجرایی شدن این دانش و فن با همکاری کشور دانمارک در سطح استانی و ترویج آن شد.

ایشان اشاره ای نیز به دانشگاه های مجهز در کشور به آخرین تکنولوژی های روز دنیا، آموزش دیده شده در سطح حرفه ای، شناخته شده و معتبر در سطح جهانی نمود و در خصوص مطالعه امکان سنجی ، تحقیق و توسعه در این بخش ، پیشنهاد همکاری داد.

دکتر حمیدی پیشنهادی نیز مطرح نمود مبنی بر ایجاد کانال همکاری بین موسسات علاقه مند دانمارکی و نهادهای ایرانی برای ترویج و ارائه خدماتشان در ایران، تا دانش به کشور ما منتقل شود.

حمیدی با بیان اینکه صنعت داروی ایران در جایگاه میانی خود قرار دارد گفت: سبب خوشحالی ما می گردد اگر که داروها، کالاهای پزشکی و مواد وابسته به این حوزه از کشور دانمارک به ایران وارد شود.

ایشان در ادامه گفت: دانش در کشور ما خیلی جوان است با توجه به اینکه در حال حاضر با کشورهای هند و ترکیه رابطه ی خوبی داریم خواستار ایجاد یک لینک از جانب علاقمندان دانمارکی برای برقراری هر گونه رابطه ای هستیم و آمادگی خود را برای انجام هر اقدامی اعلام می داریم.

دکتر اوجاقی مدیر محترم مرکز رشد دانشگاه زنجان به ارائه گزارشی در خصوص ظرفیت های دانشگاه زنجان پرداختند که مورد استقبال سفیر دانمارک قرار گرفت و ایشان اعلام نمودند: طی مذاکره با مشاور اقتصادی خود اقدام به ایجاد لینکی در این زمینه خواهیم نمود.

zanjan chamber- اتاق زنجان- حضور سفیر دانمارک در اتاق زنجان 2

مهندس بازرگانی مسئول مرکز تحقیقات و پژوهش اتاق زنجان نیز اظهار داشت: زنجان براساس قوانین مصوب کشوری به عنوان بندرگاه جا به جایی بار، حائز اهمیت است. با طرح درخواست همکاری جهت فعال نمودن انتقال انرژی و تکنولوژی از کشور دانمارک به واسطه وابستگان اقتصادی و شرکتهای تجاری سفیر دانمارک پیشنهاد خود را مطرح نمود ادامه داد:

مشکلات بخش صنعت استان سه دسته است: بسته بندی، برند سازی و بازاریابی که امیدواریم با همکاری و مساعدت شما این بخش از مشکلات ما بهبود یابد.

دنی عنان در پاسخ به سوال به دکتر فرخی گفت: در این زمینه به جهت محدودیت هایی که وجود دارد باید از سمت دولت برای انجام این امر مجوز گرفته شود.

سفیر دانمارک  به دنبال طرح پیشنهادات دکتر حمیدی بیان داشت: صنعت دارو یکی از مهمترین زمینه ها و حوزه های صحبت و گفتگو در سیاست کشورها خصوصاً کشور دانمارک می باشد که بسیار مورد توجه است.

ایشان در این زمینه تاکید کرد: می توانیم این امید را بدهیم که قادر هستیم مناطق تخصصی دارویی را در شهرکهای صنعتی راه انداری نمائیم.

سفیر دانمارک به وجود چند مشکل در خصوص موضوعات مطرح شده از سوی دکتر حمیدی اشاره کرد و گفت: کشور ایران محدودیت های صادراتی می گذارد. در صورتیکه ما ظرفیت استفاده کل کشور ایران از مصرف کالاهای پزشکی، دارویی و … را بدانیم یعنی از ظرفیت بازار برای فروش مطلع شویم و تضمین کاری صد در صد داشته باشیم و به امر واردات اقدام خواهیم کرد.

دنی عنان تصریح کرد: ما هیچ گاه ایران را به عنوان کشوری با ۸۰ میلیون مصرف کننده نمی بینیم بلکه به عنوان مرکزی با ۳۰۰ میلیون جمعیت به احتساب همسایگان اطرافش می بینیم.

در پایان سفیر دانمارک اعلام نمود: علاقمندانی در این زمینه در کشور دانمارک برای سرمایه گذاری در استان زنجان هستند که آماده همکاری نیز هستند.

نویسنده:

بازدید: 462 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۷:۲۶

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.