english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


پژوهش مبنای اصلی تحقق اهداف

شناسه خبر:7286
شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2018-03-01_12-16-01

بیست و ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در روزهای پایانی سال به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد و دستاوردهای اتاق در سال ۹۶ و تدوین نقشه راه بر مبنای اهداف اتاق در سال ۹۷ در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار گردید
مهندس غلامحسین جمیلی ریاست اتاق زنجان در این نشست ضمن ابراز خوشحالی و رضایت از وفاق و همکاری اعضای هیات نمایندگان اتاق ، یادآور شد نتایج بدست آمده ی امروز در هر حوزه ای نتیجه ی تلاش ، همراهی و همفکری همه ی اعضا بوده است و اگر این مهم حفظ شود فردایی پر بارتر و موفق تر را تجربه خواهیم کرد .
رئیس اتاق بازرگانی زنجان احساس مسئولیت و انجام وظایف را در هر جایگاهی بسیار پر اهمیت عنوان کرد و افزود انجام وظایف تبیین شده در هر حوزه ای توسط مسئولین آن حوزه حرکت سازمانی را با رضایت نسبی همراه کرده و رسالت ها و وظایف ذاتی آن سازمان را به مطلوب ترین شکل ممکن در مسیر رونق و ترقی هدایت می کند .
مهندس جمیلی ضمن ارئه ی گزارش کامل و جامعی از عملکرد اتاق زنجان در سال ۹۶ اذعان داشت اتاق بازرگانی زنجان با حضور در ۲۰۱ جلسه مهم در سطح استانی و ملی توانسته ضمن ابراز و انتقال مطالبات و نقطه نظرات بخش خصوصی در تصمیمات حوزه های مختلف نیز سهیم باشد .
وی همچنین به برخی فعالیت های مهم و اساسی اتاق از جمله برگزاری دوره های ضروری برای دانش اموختگان ، شکل گیری تشکل ها و انجمن های کاربردی و برگزاری جلسات و نشست های مهم با حضور مسئولین استانی و ملی اشاره کرد و افزود بر اساس گزارش واحد صدور کارت ، امسال شاهد رشد صدور کارت بازرگانی و کارت عضویت در اتاق بوده ایم که نشان از فراگیر شدن مقوله ی تجارت و بازرگانی می باشد. وی همچنین ازصدور۱۱۴۰ گواهی مبدا توسط اتاق زنجان در سال ۹۶ خبر داد و ابراز داشت این حجم از صدور گواهی مبدا معادل۲۰۳ میلیون دلار ارزش صادراتی استان می باشد .
ایشان ادامه داد اتاق زنجان در سال ۹۶ موفق به کسب رتبه نخست در حوزه ی آموزش در بین اتاق های سراسر کشور شد که در مقایسه با سایر کلان شهرها و استان ها ، این موفقیت از ارزش بالایی برخوردار بوده و حاکی از تلاش و عملکرد کاربردی واحد آموزش اتاق می باشد .
مهندس جمیلی واحد امور بین الملل را به عنوان ویترین اتاق عنوان کرد و ابراز داشت خوشبختانه با حضور در نمایشگاه های متعدد از جمله آرتیجیانای میلان ایتالیا ، دموتکس آلمان و عمان و کنیا اقدامات قابل توجهی در معرفی محصولات و حضور در مجامع بین المللی برداشته ایم وی همچنین عدم تحقق برخی از رسالت ها و وظایف را ناشی از تحت تاثیر بودن تغییرات و تعاملات با سایر دستگاه های اجرایی عنوان کرد .
رئیس اتاق بازرگانی زنجان در پایان ضمن ارائه ی برنامه های اتی اتاق در سال جدید به نقش پژوهش در تحقق اهداف اشاره کرد و افزود تاسیس برخی انجمن ها از جمله انجمن جوانان ، انجمن دانش بنیان و انجمن صادرکنندگان فرش و بسیاری از تشکل های دیگر و همچنین برپایی اختصاصی جمهوری اسلامی در کربلا و آرتی جیانای ایتالیا در سال آتی در دستور کار قرار دارد .
مقدم فردنائب رئیس اتاق بازرگانی زنجان نیز در ادامه به اهمیت حضور پر رنگ نمایندگان اتاق در محافل مختلف از جمله هیات های حل اختلاف اشاره کرد و تاکید نمود از جمله مشکلات فعالان اقتصادی در استان عدم اگاهی از قوانین می باشد وی ادامه داد آگاهی و بهره مندی از بند ۳ ماده ۲۴۴ مرجع رسیدگی به کلیه اختلاف های مالیاتی حق مسلم صاحبان صنایع می باشد که نقش و وظیفه اتاق بازرگانی ایجاب می کند ضمن اطلاع رسانی مفاد این ماده طی برنامه ریزی های پربازده ، نمایندگان خود را نیز جهت حضور در جلسات به فعالان اقتصادی در سال جدید معرفی نماید.
کلانتری نائب رئیس دوم اتاق نیز ضمن اشاره به تجربه حضور در نمایشگاه آرتی جیانا در سال جاری اذعان داشت حضور در چنین نمایشگاه های گسترده ای ضمن همه ی پیامدها دید وسیعی نسبت به بازارهای جهانی به ما می دهد چرا که با لمس محصولات تولید شده در کشورهای مختلف به سهولت می توانیم به ذائقه مردم دنیا و حتی کیفیت محصولات پی ببریم .
حاج علی اکبری عضو هیات نمایندگان اتاق زنجان نیز خواستار برگزاری جلسات و نشست های مختلف در راستای بهبود و رسیدگی به مسائل روز گردید و عنوان داشت ارائه ی گزارشات از عملکرد ها و اطلاع رسانی مصوبات هیات رئیسه به اعضای دیگر هیات نمایندگان باید سر لوحه امور قرار گیرد .
ضرغامی عضو دیگری از هیات نمایندگان اتاق غفلت از مشکلات را غیرقابل قبول عنوان داشت و افزود مرتفع ساختن موانع پیش رو جز با همکاری های دلسوزانه محقق نمی شود و از جمله مسئله ای که امروز باید به ان ارج نهیم داشته ها و دستاوردهای خودمان بویژه نیروی انسانی توانمند است.

گفتنی است سایر اعضای هیات نمایندگان اتاق نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری ها و پیگیری های مجدانه برنامه ها ی اتاق بازرگانی و طرح نقطه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون مسائل ، خواستار هماهنگی و تعاملات بیش از پیش کلیه اعضای هیات نمایندگان اتاق در اتخاذ تصمیمات آتی شدند .

نویسنده:

بازدید: 40 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰:۱۷

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.