english farsi
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷


پیشنهاد کمیسیون توسعه خدمات فنی مهندسی اتاق زنجان در جهت رفع مشکل اعتبار ضمانت نامه های بانکی

شناسه خبر:3249
پنج شنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

بهروز ضرغام رئیس کمیسیون توسعه خدمات فنی مهندسی اتاق زنجان در چهارمین جلسه کمیسیون توسعه  خدمات که با حضور مهندس یگانه شهردار محترم زنجان تشکیل گردید بیان داشت:

در دوران تحریم یکی از مشکلاتی که شرکت های خدمات فنی- مهندسی کشور ما زمان شرکت در مناقصه با طرف های خارجی خود با آن مواجه بودند مشکل اعتبار ضمانت نامه بانکی بود.

 ایشان در همین زمینه ادامه داد:امیدواریم با برداشته شدن تحریم های بانکی این اصل اساسی که در تمام قراردادها نیز وجود دارد رفع شود و ما به زودی شاهد انعقاد قرارداد بويژه در پروژه های پیمانکاری باشیم.

وی همچنین به ضرورت حمایت دولت از این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: در صورتیکه دولت اطلاعات کافی از طریق کنسولگری و بازرگانان خارج از کشور در اختیار انجمن اتحادیه پیمانکاران و مهندسان مشاور قرار دهد جهت کسب اطلاع از ضوابط، مقررات و پروژه های مربوطه ، اتاق بازرگانی نیز این امر را پیگیری خواهد نمود.

zanjan chamber-اتاق زنجان- چهارمین جلسه کمیسیون توسعه خدمات2

رئیس کمیسیون توسعه خدمات اتاق زنجان با بیان اینکه بحث صدور خدمات فنی مهندسی از آن حیث که به عنوان یک کار تجاری سود آور و مفید فایده به حساب می آید اظهار داشت: صدور خدمات فنی مهندسی از سوی دیگر نشان دهنده برتری تکنولوژی و پرستیژ کشورمی باشد.

ضرغام تصریح کرد: ايجاد همدلي و همكاري از مهم‌ترين راه‌هاي رسيدن به پيشرفت در هر كاري است پس بهتر است تلاش کرده و با همراهی یکدیگردر پروژه های راه سازی در کشورهای منطقه ورود پیدا کنیم و برتری تکنولوژیک خود را نسبت به آن کشورها نشان دهیم.

ایشان با توجه به تشکیل کمیته های صدور خدمات پیمانکاری، مهندسین مشاور و گردشگری در جلسات گذشته از اعضاء حاضر در این جلسه خواست در صورتیکه پیشنهادی برای تشکیل کمیته هایی دیگر در کمیسیون توسعه خدمات فنی مهندسی دارند ارائه نمایند.

در این جلسه پیشنهاد تشکیل کمیته تحقیقات، بازاریابی وآموزش از سوی مهندس همتیان و دکتر غنی مطرح و مسئولیت پیگیری آن نیز به ایشان واگذار گردید.

zanjan chamber-اتاق زنجان- چهارمین جلسه کمیسیون توسعه خدمات1

همچنین مهندس ایپک وردی با طرح تشکیل کمیته صندوق ضمانت صادرات و قبول مسيولیت پیگیری آن عنوان کرد:

در زمينه صدور ضمانت‌نامه در ابتدا مي‌بايست زمينه‌هاي تشكيل جلسات همفكري ميان دست‌اندركاران صنعت و نمايندگان پيمانكاران با مسؤولين ارشد بانكي را به‌وجود آورد و با شمردن محاسن شركت همه‌ گروه‌ها و شركت‌ها و سازمان‌ها در امر توسعه كشور اولين گام نسبت به تغيير نگرش مديران بانكي به مقوله ضمانت‌نامه را برداشت.

ودر پایان با طرح تشکیل کمیته انفورماتیک نیز موافقت گردیدو مسيولیت پیگیری این کمیته به مهندس ابراهیمی واگذار گردید.

نویسنده:

بازدید: 516 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.