english farsi
پنج شنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷


پیشگامی استان زنجان در اخذ مالیات

شناسه خبر:6312
یکشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۵
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
photo_2017-01-01_12-18-55

پیش بینی رشد ۲۸ درصدی اخذ مالیات برای  استان زنجان در لایحه بودجه سال ۹۶دولت درحالی رخ داد که میانگین این رشد در استانهای دیگر از  ۹ درصد نیز تجاوز نمیکند.

وقفچی نماینده مردم زنجان وطارم در همایشی که به ابتکار  اتاق بازرگانی زنجان وبا همکاری اتاق تعاو ن و اصناف درخصوص آشنایی مودیان با حقوق خود درهیاتهای حل اختلاف مالیاتی برپاشد  ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت  : متاسفانه با این پیش بینی ،استان زنجان رتبه ۴ بیشترین نرخ افزایش مالیات را در سال آتی به خود اختصاص خواهد داد  نرخی که باتوجه به میانگین درآمد و میزان توسعه یافتگی زنجان رقم قابل توجهی است و منجر به ایجادمشکلات عدیده ای در تولید میشود.

dsc_3161

وی با تاکید بر اینکه مردم استان زنجان پیش قراولان خیرین کشور هستند، گفت :  ساخت مرکز درمانی شفیعیه، مرکز درمانی شهید بهشتی، بیمارستان ولیعصر و مرکز درمانی مهرانه زنجان با هزینه‌های میلیاردی خیرین، همه نشان از عاطفه و محبت بسیار بالای زنجانی‌ها دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود : آیا وقت آن نرسیده است که  دولت مردان به اقتصاد ی که  ۸۵ درصد درآمد های آن  صرف  پرداخت حقوق  کارمندان دولت می شودو یا اینکه سودنرخ  تسهیلات بانکی برای تولید کنندگان  ۲۵ درصد است ، تلنگری بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت  : سوال من این است چه اتفاقی در اقتصاد استان شکل گرفته   که رشد مالیاتی ۲۸ درصدی برای زنجان متصورشده اند.

 وقف‌چی با بیان اینکه تمام  تلاش ما بر این امر معطوف است  که میزان افزایش درآمد مالیات استان زنجان کاهش یابد گفت : درصورت به ثمر رسیدن این  تلاشها  شاهد کاهش رتبه زنجان از ۲۸ به ۱۳ درصد خواهیم بود هرچند این رقم نیز نسبت به نرم  کشوری رقم بالایی است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر تولید فعال و مالیات هدفمند و معقول بود، اقتصاد  کشور در وضعیت کنونی قرار نداشت، افزود: دولت‌مردان باید رویه کنونی را معکوس کرده و بجای  پرداخت حقوق کارمندان از منابع  مالیاتی کشور ، این درآمدها را صرف  عمران و آبادانی کشور نمایند.

جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان نیز بعنوان یکی دیگر از سخنرانان این نشست  ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر وقفچی دراین مراسم علی رغم دغدغه کاری و مسئولیت خطیرشان  در مجلس شورای اسلامی و باتبریک به ایشان به جهت ریاست فراکسیون فرش  و صنایع دستی اظهار داشت :  مفهوم عدالت مالیاتی گرفتن مالیات به هر قیمتی نیست لذا ما   ضمن اعتراض به نحوه نگارش آراء از  عدم وجود فرصت کافی برای دفاع از حقوق مودیان  و همچنین شرایط وصول مالیات دراستان  گله مندیم

ایشان  به دستورالعملهای ابلاغی در سی ام خردادماه  سال ۸۰ و هفتم  تیرماه سال ۱۳۸۹ اشاره نمود و اظهار داشت براساس این آیین نامه ها در صورتی که دفاتر قانونی رد شوند هیچگونه محدودیتی در پذیرش این پرونده ها در هیاتهای حل اختلاف مالیاتی وجود ندارد  قانونی که کمتر شاهد رعایت آن هستیم

 جمیلی با تاکیدبراین نکته که  عدم بخشودگي جرايم مالياتي منجر به از دست دادن فرصتهای  رقابت‌پذیری اصناف و بنگاه‌های شده است گفت :  وظیفه ذاتی اتاق‌های بازرگانی ، دفاع از حقوق مودیان است اما متأسفانه شیوه برخورد برخی از دستگاه‌های اجرایی با نمایندگان بخش خصوصی در هیات‌های حل اختلاف و مجامع این‌چنینی درست نیست و گاهی شاهدیم که نمایندگان اتاق در اجرای رسالت خود که همانا دفاع از ذی‌نفعان خود است، با چالش‌هایی مواجه‌اند و ادامه  این روند میتواند  منجر به  ایجاد حس ناامنی و بی‌اعتمادی در بخش خصوصی شود

رئیس اتاق زنجان  در ادامه افزود متاسفانه تنظیم جلسات حضور نمایندگان در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی به قدری سخت و پیچیده شده که  تا آخرین لحظه امکان بررسی پرونده ها ممکن نیست.

وی  خواستار پاسخ  مسئولان اداره مالیاتی استان درخصوص  علت تغییر رویه این ارگان  در دعوت از نمایندگان اتاق به  این هیاتها شد و گفت :  چرا تعداد نمایندگان اتاق از جمعیت حداکثری به اقلیت حضور در این نشستها تغییر کرده است .

 جمیلی  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابلاغ بخشنامه به کلیه سازمانهای مالیاتی کشور  مبنی بر بخشودگی ۱۰۰ در صد جرایم مالیاتی اظهار داشت :  متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی به واحدهای تولیدی  استان تعداد  انگشت‌شماری موفق به بهره مندی از مزایای این  بخشودگی شدند.در حالی که درتولید کنندگان در اقصی نقاط کشور توانستند با بهره گیری از این بخشودگی قدرت رقابت پذیری خودرا در مقایسه با تولید کنندگان زنجانی افزایش دهند

ایشان  به  اعمال سختگیریهای معناداری در امور مالیاتی اشاره نمود و گفت  حداقل انتظار فعالان اقتصادی استان اجرای صحیح قانون است وامروز تمامی  ظرفیت سه اتاق معطوف  به این نکته است که قانونی که نوشته شده به صورت صحیح اجرا گردد.

رئیس اتاق زنجان  با  بیان اینکه یک ظرفیت عریض و طویلی طی این سال‌ها در بخش غیر دولتی ایجاد گردیده است گفت : ما طی این  سال‌ها به دنبال ایجاد بسترها و زیر ساختهای مناسب   دربخش خصوصی استان بودیم تا چنانچه  ضعفی در قانون وجود داشت آن را اصلاح کنیم و خوشبختانه امروزشاهد این رخداد هستیم.

وی یکی از مهمترین وظایف نمایندگان مجلس را نظارت بر قانون دانست و از نمایندگان استان خواست از تمامی ظرفیت خود در امر نظارت بر قانون استفاده نمایند.

 در ادامه این جلسه، رئیس اتاق اصناف استان زنجان، خاطرنشان کرد: سال‌ها است که فعالان اقتصادی در بخش مالیات همراه با سازمان امور مالیاتی بوده‌اند و امیدواریم روزی شاهد اداره کشور با  درآمدهای مالیات باشیم .

 dsc_3204

رحیم حاج‌نایبی ادامه داد: ما خواستار  دریافت  مالیات بر اساس درآمد ها ی واقعی هستیم و نه بر اساس تشخیص علی‌الراس و تشخیص ممیزی که میزان مالیات را برای اصناف به طور گزافی افزایش داده است.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به بخشنامه‌های صادر شده در سال‌های گذشته در رابطه با اخذ مالیات گفت  در این بخشنامه به صورت موکد بر جلب اعتماد مؤدیان و کاهش اختلافات تاکید شده است.

حاج‌نایبی با تاکید بر اینکه هیچ فردی منکر پرداخت مالیات نیست، اظهار کرد: فعالان اقتصادی بر اجرای صحیح و مستند قانون تاکید دارند.

در ادامه این جلسه، معاون اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: همه دغدغه این اداره‌کل بر اجرای قانون است و قانون باید همان‌گونه که تصویب شده اجرا شود ولی در هر شرایط ما خط قرمزها را رعایت می‌کنیم در پایان حضار به طرح سوالات خود پیرامون مالیاتهای ماخوذه از سوی اداره کل مالیات پرداختند.

نویسنده:

بازدید: 298 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.