english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


کارگاه آموزشی اسناد حمل و نقل در تجارت بین الملل در اتاق زنجان برگزار شد

شناسه خبر:2510
یکشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۴
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zanjan chamber- اتاق زنجان- کارگاه اموزشی بین الملل 1

سالانه چندصد میلیارد دلار کالا در جهان مبادله می شود تا نیازمندیهای گوناگون ساکنان نقاط مختلف جهان تامین شود. رشد چشمگیر حجم مبادلات تجاری در قرن اخیر، هر چند متاثر از افزایش مازاد تولید در برخی کشورها و نیز گسترش فعالیتهای بازاریابی بین المللی است، اما در عین حال نمی توان سهم عمده سیستم حمل و نقل را در زمینه سازی برای افزایش حجم مبادلات تجاری نادیده گرفت.

در همین خصوص کارگاه آموزشی اسناد حمل و نقل در تجارت بین الملل با محوریت بارنامه (B/L) یا راهنامه (Way Bill) جهت آشنایی بیشتر مدیران و کارشناسان و علاقمندان مباحث این حوزه در اتاق زنجان برگزار گردید.

دکتر خرم در ابتدا با ارائه ویژگی های حقوقی بارنامه تحت عنوان بارنامه سند مالکیت کالا بوده و قابل انتقال می باشد، بارنامه دال بر انعقاد قرارداد حمل است، بارنامه دال بر بارگیری کالا بر روی وسیله نقلیه می باشد. اشاره ای نیز به نکات مندرج در اسناد حمل و نقل نمود.

دکترخرم در خصوص تفاوت کریر و فوروارد بیان داشت:

معمولا کریر به شرکتهای حمل کننده کالا اطلاق می شود مانند شرکتهای کشتیرانی ، هواپیمایی، راه آهن و … همچنین فورواردرها دارای مسئولیتهای فراتر از کریرها هستند که این شرکتها می توانند دارای اختیارات فراوانی باشند.در پایان خدمات فورواردرها به صورت موردی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نویسنده:

بازدید: 362 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۴

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.