english farsi
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶


کارگاه آموزشی: نحوه اجرای آراء داوری

شناسه خبر:1179
دوشنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۶:۵۱
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
کارگاه نحوه اجرای آراء داوری2

سمیناری تحت عنوان “نحوه اجرای آراء داوری” با تدریس آقایان قلی زاده و دکتر طغرانگار در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار گردید. در این راستا به توضیحاتی در خصوص ماده ۳۵ قواعد و آیین داوری پرداخته شد به این شرح که آرای داوری که مطابق مقررات این قانون صادر شود قطعی و پس از ابلاغ لازم الاجرا است و در صورت درخواست کتبی از دادگاه موضوع ماده ۶- دادخواست داوری، ترتیبات اجرای احکام دادگاهها به مورد اجرا گذاشته می شوند.

درخصوص محل داوری نیز عنوان گردید: داوری در محل مورد توافق طرفین انجام می شود. در صورت عدم توافق، محل داوری با توجه به اوضاع و احوال دعوا و سهولت دسترسی طرفین، توسط «داور» تعیین می شود.

کارگاه نحوه اجرای آراء داوری1

همچنین اشاره ای به کنوانسیون نیویورک در مورد اجرای آرای داوری خارجی شد. با این توضیح که ایران از سال ۱۳۸۰ جزء این کنوانسیون شده و با لحاظ شرایط زیر به دولت اجازه داده می شود به کنوانسیون شناسایی و اجرای احکام داوری خارجی تنظیم شده در نیویورک ملحق و اسناد الحاق را به امین مربوط تسلیم نماید:

۱-جمهوری اسلامی ایران کنوانسیون را منحصراً در مورد اختلافات ناشی از روابط حقوقی قراردادی یا غیرقراردادی که حسب قوانین جمهوری اسلامی ایران تجاری محسوب می شوند، اعمال خواهد کرد.

۲- جمهوری اسلامی ایران فقط کنوانسیون را براساس رابطه متقابل ، اعمال و احکامی را شناسایی و اجرا خواهد کرد که در قلمرو یکی از دولتهای عضو کنوانسیون صادر شده باشد.

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی که به صورت رایگان برگزار گردید به شرکت کنندگان در این دوره که جمعی از وکلا ، حقوقدانان ، علاقمندان و فعالین اقتصادی بودند گواهی حضور اعطاء گردید.

کارگاه نحوه اجرای آراء داوری3

نویسنده:

بازدید: 1,285 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۶:۵۱

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.