english farsi
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


کمیسیون تجارت: صادرات استان و راهکارهای افزایش آن

شناسه خبر:4881
دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۳
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
1232

سومین جلسه کمیسیون تجارت با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان ، معاونت و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعضاء‌کمیسیون و جمعی از فعالان عرصه تجارت و صادرات در محل اتاق بازرگانی زنجان انجام شد.

در ابتدای جلسه آقای مهندس عطائیان به نمابندگی از اتاق بازرگانی زنجان به پیش نویس تهیه شده توسط اتاق اشاره کرد و افزود: این متن در اختیار کلیه اعضاء محترم کمیسیون قرار گرفته تا ضمن اظهار نظر ایشان و بحث و تبادل نظر گامهای اساسی برای تدوین سند نهایی انجام و فاز عملی مربوطه نیز به اجرا برسد.

عضو هیات نمایندگان اتاق زنجان اظهار داشت: اگر چه مبحث صادرات مبتنی بر شخص یا شرکت صادرکننده است لیکن به مثابه سربازی است که مشغول نبرد در خط مقدم بوده و همانطور یکه برای سرباز در حال نبرد نیاز به پشتیبانی اساسی می باشد یک صادرکننده نیز بری نیل به موفقیت بایستی از پشتیبانی منابع و ماخذ برخوردار باشد.

1217

عطائیان با اشاره به مبلغ ۲۶۴ میلیون دلاری صادرات استان در سال ۹۴، اذعان نمود، سیاستگذاری استان در این مورد، افزایش ۲۴ درصدی و ۶۵ میلیون دلاری صادرات برای سال ۹۵ می باشد. وی دستگاههای دخیل برای تحقق این امر را حول ۳ محور دستگاههای اجرایی، جامعه صادرکنندگان و بنگاههای صادراتی تقسیم کرد و افزود: برای محقق شدن این امر از جوایز و عوامل تشویقی نیز استفاده خواهد شد.

پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات حاضران در جلسه و طرح چند سوال معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز به رصد و پایش اطلاعات مبتنی بر واقعیت اشاره کرد و افزود با توجه به سابقه طولانی اعضاء کمیسیون تجارت در امر صادرات و وثوق به منابع اطلاعاتی و مواجهه دائمی با مشکلات این عرصه، انتظار بر این است تا اطلاعات درست و کاربردی به این کمیسیون و دبیرخانه مربوطه ارسال گردد.

وی درخواست نمود تا اطلاعات ارائه شده شفاف و بر مبنای اعداد و ارقام صحیح باشد تا بتوان راهکارهای عملی برای نیل به اهداف صادراتی استان به دست آورد.

مسیبی با ارائه آمار و اطلاعات کامل از فعالیتهای انجام شده و برنامه های پیش رو از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت بر لزوم خروج از شعارگرایی و رسیدن به فاز عمل تاکید کرد و افزود تمامی دغدغه اعضاء خروج تجارت استان از یکنواختی با رویکرد توجه به صادرات و پایش و فعالیت بر روی بازار کشورهای هدف می باشد.

در پایان مهندس ضرابی که ریاست جلسه را بر عهده داشت از تمامی اعضاء کمیسیون درخواست کرد تا جلسه آتی با در نظر گرفتن موارد مطرح شده و دستور کار ارائه شده در پیش نویس پیشنهادات و نقطه نظرات خود را به این کمیسیون ارائه نمایند.

نویسنده:

بازدید: 385 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۳

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.