english farsi
پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶


گسترش مناسبات اقتصادی ایران و روسیه در گرو حمایت از تجار و فعالان اقتصادی

شناسه خبر:6993
سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۸
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
9ba32c76-5bf5-4a13-bbe4-ccfc104ffa17

نشست مشترک روسای اتاق های بازرگانی استان زنجان و چلیابینسک با جمعی از مسئولین ، تجار و فعالان اقتصادی در سفر هیئت اقتصادی استان زنجان به کشور روسیه در محل اتاق بازرگانی چلیابینسک برگزار  گردید.

در این نشست رئیس اتاق بازرگانی زنجان سفر هیئت اقتصادی استان  به کشور روسیه را فرصتی مغتنم عنوان کرد و افزود تجربه ی حضور دوباره در استان چلیابینسک و دیدار با مسئولین و فعالان اقتصادی این استان فرصت و مسیر خوبی را برای شناخت هر چه بهتر دو طرفین به ارمغان خواهد آورد .

مهندس جمیلی ضمن تشکر از اعضای اتاق بازرگانی چلیابینسک  به منظور همکاری ها و هماهنگی های صورت گرفته اذعان داشت سفر هیت اقتصادی استان چلیابینسک  به  کشور ایران و بازدید پتانسیل های استان زنجان در سنوات گذشته فرصت ها وموقعیت های همکاری را برای هر دو طرفین روشن ساخته است  اما ما با تاسی از رسالت های تبیین شده همچنان در تلاش هستیم تا ظرفیت ها و پتانسیل های  استان زنجان را بیش از پیش در معرض معرفی قرار دهیم .

ایشان به تفاهنامه های همکاری در سفرهای فی ما بین استان زنجان و چلیابینسک  اشاره کرد و ابراز داشت تاکنون دو تفاهنامه همکاری بین دو استان به منظور توسعه همکاری های مشترک بین اعضای اتاق ها  منعقد گردیده و با توجه به اینکه بزودی  شاهد برگزاری نمایشگاه توانایی های صادراتی استان زنجان در چلیابینسک  خواهیم بود قطعا  بار دیگر فرصت قابل توجهی برای معرفی استان به دست خواهد امد از اینرو حضور تجار و فعالان اقتصادی کشور روسیه در این نمایشکاه بهروری و نتایج این اقدام را بهتر خواهد کرد .

این مقام مسئول به ایجاد یک هدف گذاری مشخص برای توسعه همکاری بین دو استان اشاره کرد و تصریح نمود در این راستا اتاق بازرگانی زنجان حمایت های ویژه خود را از ۵ تجار روسی که  مورد تایید اتاق چلیابینسک   باشد اعلام میدارد وی ادامه داد این حمایت شامل کلیه امکانات استقرار و فعالیت های  فی ما بین دو استان خواهد بود که البته با این اقدامات انتظار می رود تعاملات تجاری به عددی بیش از ۳۰ میلیون دلار برسد .

مهندس جمیلی به افتتاح سرای تجارت ایران در استان استاراخان کشور روسیه اشاره کرد و ابراز داشت که برای استان زنجان نیز در این سرا دفتری در نظر گرفته شده است که قطعا منجر به گسترش تعاملات و بسط  نقاط همکاری ما با روسیه خواهد شد .

ایشان در پایان شناخت و آگاهی از قوانین و مقررات دو کشور و تسهیل حضور تجار در کشورهای متبوع را به عنوان دو شرط اصلی گسترش و مناسبات تجاری و اقتصادی یاد کرد .

نویسنده:

بازدید: 83 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.