english farsi
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷


گوگل چگونه کار می کند؟

شناسه خبر:1776
یکشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۷
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

گوگل چگونه کار می کند

کتاب «گوگل چگونه کار می کند؟» به قلم دو مدیر ارشد شرکت گوگل نگاشته شده است. نویسندگان در کتاب رمز پیروزی گوگل را در دو نکته خلاصه می‌کنند: جذب نیروهای انسانی بااستعداد و شایسته، و فراهم آوردن محیط و فرهنگی که به شکوفایی آن ها بینجامد. این دو در کتاب چنین می نویسند:

در گوگل زمان و کوشش گسترده‌ای برای یافتن و جذب نیروهای ارزنده صرف می‌شود. پس از جذب نیز بالاترین کوشش برای ایجاد محیط مناسب کار و زمینه بروز خلاقیت و ابتکارهای ایشان به عمل می‌آید. و در این مسیر رسالت خود را چنین تعریف می‌کنند:

«رسالت ما در گوگل این است که انسان‌ها را به بزرگ و بلند اندیشیدن واداریم.»

در این کتاب نویسندگان واژه جدید «خلاقان هوشمند» را برای تعریف این نیروهای توانمند برگزیده اند و آنان را «مهره‌های کلیدی در پیروزی‌های عصر اینترنت» می دانند. کتاب به مدیران هشدار می دهد که با توجه به ویژگی های خلاقان هوشمند، مدیریت سنتی جوابگوی مدیریت این نیروها نمی باشد و راهکارهای جدیدی را به مدیران پیشنهاد می کند. به برخی از ویژگی های خلاقان هوشمند در کتاب اشاره شده است:

اینان به شغل و حرفه ی محدود پایبند نیستند، از خطرپذیری نمی‌هراسند، در دسترسی به اطلاعات محدود نیستند، از تجربه و اشتباه کردن باکی ندارند، هنگامی‌که با موضوعی موافق نباشند ساکت نمی‌مانند، از چسبیدن به یک حرفه حوصله شان سر می‌رود و زودبه‌زود کارشان را عوض می‌کنند. چندوجهی هستند و اغلب دانش فنی را با هوشمندی در کسب‌وکار و شعله‌های خلاقیت به هم می‌آمیزند.

لینک خرید کتاب گوگل چگونه کار می کند؟

نویسنده:

بازدید: 514 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.