english farsi
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


۲۸ نوع ماده معدنی از معادن استان زنجان استخراج می شود

شناسه خبر:2643
دوشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۰
چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
zccima.ir رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: از ۶۸ ماده معدنی، ۳۰ نوع آن در این استان وجود دارد و از این تعداد ۲۸ ماده معدنی در حال استخراج است.ناصر فغفوری روز یکشنبه در نشست تخصصی با فعالان صنایع عمده استان زنجان افزود: توسعه و تقویت عملیات های اکتشافی و شناسایی و ساماندهی محدوده ها و معادن غیر فعال در سطح این استان از اقدامات مهم انجام شده در سال جاری در حوزه صنایع معدنی است.
وی ادامه داد: به منظور توسعه صنایع معدنی، شهریور و مهر سال جاری مزایده واگذاری محدوده ها و معادن غیر فعال در سطح استان به اجرا درآمد.
فغفوری با بیان اینکه سال جاری سال پرباری برای منابع و صنایع معدنی استان بوده است، ابراز امیدواری کرد با تحولات صورت گرفته شاهد اشتغال زایی بیش از پیش در این عرصه باشیم.
وی با اشاره به وجود بزرگترین کارخانه برش سنگ کشور در زنجان، اظهار کرد: ظرفیت های مناسب و خوبی در بخش منابع معدنی سنگ های ساختمانی در استان وجود دارد.
فغفوری با تاکید بر این که صنعت قادر نیست بدون پژوهش موفقیت های زیادی بدست آورد، افزود: لازم است واحدهای صنعتی ارتباط موثری با مراکز دانشگاهی و پژوهشی برقرار کنند.
وی با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه نیازمند تفکر مشترک است، تصریح کرد: حاصل این ارتباط می تواند برای هر دو طرف سود و برد در پی داشته باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بهره برداران معادن و فعالان صنایع معدنی در صورت ارتباط با دانشگاه و مبتنی کردن عملیات های صنعتی بر پژوهش، تا ۱۰ درصد از بخشودگی حقوق دولتی تا سقف ۵۰ میلیون ریال برخوردار می شوند.

 

نویسنده:

بازدید: 310 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۰

پاسخ دهید

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی زنجان است.