ضرورت استفاده  از پتانسیل  تشکلهای استانی

پانزدهمین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان با برگزاری ازمون اولویت بندی هر یک از شاخص های مورد تحلیل سند SWTO  برای اعضاء این کمیسیون برپا شد.

مقدم فرد نائب رئيس اتاق زنجان در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت وجود یک تشکیل قوی حامی صنعت تصریح کرد متاسفانه حمایت از صنعت در بخش های دولتی بدون وجود یک استراتژی بلندمدت قائم به ذات است و با تغییر روسا و مدیران کل روند حمایتی از بخش خصوصی دستخوش تغییراتی می گردد وی با اشاره به وجود تشکلهای مختلف در استان افزود ما به اندازه کافی در استان تشکل داریم لذا باید از این ظرفیتها این تشکلها  بهره برداری کرد.

وی درادامه افزود زنجان جز استانهای مهاجرفرصت است و فارغ تحصیلان استانی بدلیل عدم جذب در صنایع استان اقدام به مهاجرت میکنند که دلیل عمده ان عدم کارایی ظرفیتهای علمی استان در بخش صنعت و سهم اند ک نیروهای متخصص علمی است چرا که بدلیل نبود استراتژی مناسب اموزشی در تربیت نیروی ماهر موفق عمل نکرده ایم.

کلانتری عضو هیات رئيسه اتاق زنجان نیز انجام اقداماتی غیرمنسجم بدون هماهنگی را از جمله معضلات  بخش خصوصی در بیان مشکلات این بخش دانست و تصریح کرد متاسفانه در استان زنجان هر یک از نهادها و ارگانها بصورت جزیره ای و فردی وارد عمل میشوند  لذا باید با تغییر این رویه و با سیستم سازی، سیاستهای راهبردی برای صنعت پایه ریزی شود وی به جایگاه پایین بخش خصوصی در ایران اشاره کرد و گفت متاسفانه بخش خصوصی در ایران از جایگاه خوبی برخوردار نیستند و تصمیم سازی برای این طیف بدون مشورت با آنها صورت می گیرد.

وی با گریزی به مبحث مالیات بر ارزش افزود اظهار داشت : تولید کنندگان در بحث پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با مشکلاتی مواجهند وگاها زمان تولید تا فروش کالا از یکسال نیز تجاوز میکند لاکن مجبورا مالیات بر ارزش افزوده را ظرف 3 ماه پرداخت نمایند  که این امر روند تولید را با مشکل مواجه می سازد.

همتی مدیر اداره نوسازی جهاد کشاورزی نیز با بیان اینکه برنامه ریزی تله مدیریتی است گفت اگر بدنبال سود بلند مدت و تغییرات اساسی در استان هستیم باید با برنامه ریزی اصولی مطابق با زمانبندی اقدام نمائیم چرا که بدون در نظر گرفتن زمان اجرای پروژه ها دچار عدم کارکرد و بدگمانی خواهیم شد.

 الماسی نیز در این جلسه با بیان اینکه اتاق های بازرگانی تشکلهای قدرتمند هستند افزود به جای ایجاد تشکلهای موازی باید علل ناکارآمد بودن تشکلها مورد  واکاوی قرار گیرد و از موازی کاری در این زمینه جلوگیری شود.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.