برگزاری نوزدهمین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، نوزدهمین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان در سالن جلسات اتاق با حضور مهندس ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مهندس غلامحسین جمیلی رئیس اتاق زنجان، اعضای محترم هیأت نمایندگان اتاق و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد. 
در ابتدای این جلسه مهندس جمیلی با اشاره به اینکه کمیسیون صنعت جزو کمیسیون‌های موفق اتاق است، اظهار کرد: در این کمیسیون تنوعی از بخش‌ها و تخصص‌های مختلف بخش خصوصی در حوزه صنعت حضور دارند که هر کدام ظرفیت‌های صنفی و فردی برخوردار هستند که به کار این کمیسیون جامعیت بخشیده است.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: کمیسیون صنعت از سرعت بسیار خوبی در روند کارها برخوردار است. 
* تحریم‌های خارجی آغاز نشده، تحریم‌های داخلی ما را اذیت می‌کند 
در ادامه این جلسه مهندس تقی مقدم نایب رئیس اتاق زنجان با تاکید بر لزوم بحث مطالبه‌گری، گفت: استان زنجان در بخش گردشگری ظرفیت‌هایی چون گنبد سلطانیه و موزه مردان نمکی با قدمت ۳۳۰۰ ساله دارد، اما در این بخش مشکلاتی وجود دارد.
مهندس مقدم در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به سند جامع استراتژیک، گفت: برای حل مشکلات بخش خصوصی، دولت باید کمک کند و ما نیز باید پیشنهادات را به صورت مدون نوشته و ارائه کنیم.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه روند ارائه تسهیلات باید تسریع پیدا کند، ابراز کرد: در حال حاضر تحریم‌های خارجی آغاز نشده که تحریم‌های داخلی ما را اذیت می‌کند که بسیار بدتر از تحریم‌های خارجی است.
*حل مشکلات نیازمند احصا و ارائه پیشنهادات است 
در این جلسه همچنین مهندس علی کلانتری نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه خواسته و یا ناخواسته در شرایط تحریم قرار گرفته‌ایم، تصریح کرد: خود ما نیز نباید در برابر این موضوعات تسلیم شویم و این در حالی است که ما 40 سال بعد از انقلاب همیشه تحریم بوده‌ایم.
ایشان با اشاره به اینکه باید برای مشکلات راهکار پیدا کرده و به دولت برای خروج از مشکلات پیشنهاد دهیم، گفت: میلیاردها دلار در دست مردم در خانه‌ها نگهداری می‌شود که اگر اعلام شود به آنها سود تعلق می‌گیرد، آنها نیز دلارها را آورده و این پول به بازار تزریق می‌شود .

*شرایط کنونی بهترین فرصت برای اصلاحات اقتصادی است
در ادامه جلسه مهندس جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان، گفت: مردم باید در شرایط موجود همت کنند و الگوهای رفتاری خود را اصلاح نمایند.
ایشان با اشاره به اینکه کشوری همچون ترکیه با کنترل شرایط خود و مدیریت اوضاع پس از تجربه بحران‌های شدید اقتصادی مشابه افزایش قیمت ارز در کشور، در زمره ۲۰ کشور برتر جهان به لحاظ اقتصادی قرار گرفته‌ است، تصریح کرد: در این شرایط اضطرار است که نظام باید همت کرده و اصلاحات را انجام دهد و این یک فرصت بسیار خوب برای تحقق این مهم است.
*لزوم حمایت بانک‌ها در راستای تهسیل کارهای واحدهای تولیدی
در این جلسه مهندس صمد یوسفی عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان نیز با اشاره مشکلات واحدهای تولیدی در تامین ارز و مواد اولیه برای تولید خود، اظهار کرد: بانک‌ها کمک‌های خود در راستای تسهیل روند کاری واحدهای تولیدی را برای مدت زمان یک ساله در نظر گیرند.
*ممنوعیت واردات ۱۳۹۳ قلم کالا فرصتی برای کالاهای ایرانی است
در ادامه این جلسه مهندس ناصر فغفوری با اشاره به اینکه احصای مشکلات در استان‌ها راهگشا بوده و زمینه‌ای برای حل مشکلات است، تصریح کرد: بیشترین مشکلات مملکت ما ناشی از بار روانی است که خودمان برای خودمان ایجاد کرده‌ایم. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به افزایش درآمد نفتی ایران نسبت به سال گذشته، گفت: از برخی افراد شاخص صحبت‌هایی به گوش می‌رسد که صحبت‌های ما باید بر اساس واقعیت انجام شود.
ایشان با اشاره به اینکه سال گذشته حتی یک کارخانه به لیست واحدهای تعطیلی استان افزوده نشد، تصریح کرد: میزان صادرات استان زنجان در چهار ماهه امسال ۲۳۰ میلیون دلار بوده است.
مهندس فغفوری با اشاره به ممنوعیت واردات ۱۳۹۳ قلم کالا به کشور، ابراز کرد: این موضوع یک فرصت برای کالاهای ایرانی بوده که میت‌وان روی آن کار کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اظهار کرد: بخش خصوصی باید مشکلات را به ما اطلاع رسانی کند.
در این جلسه همچنین نمایندگان بخش خصوصی با اشاره به مشکلات موجود ارزی و ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات در این زمینه، بر لزوم سرعت بخشی بانک‌ها به ارائه تسهیلات و روند کارها تاکید کردند.
در این جلسه نمایندگان بخش خصوصی وحضار بر حساس بودن شرایط کشور به لحاظ اقتصادی تاکید کردند و بر لزوم کمک دولت برای رون رفت از مشکلات واحدهای تولیدی تاکید شد.

 

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.