استاندار زنجان در نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در زنجان:  حیات اقتصاد امروز کشور به بازوان بخش خصوصی و فعالان این حوزه وابسته است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان، اسدالله درویش امیری استاندار محترم زنجان در نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در زنجان با بیان اینکه امروز همه کسانی که در بخش خصوصی در راستای تولید و اشتغال کشور فعالیت می کنند سرداران و افسران اقتصاد ایران به ویژه در شرایط تحریم هستند، اظهار کرد: هر مدیری در قوای سه گانه و در بدنه نظام اداری و اجرایی کشور باید شرایط ویژه اقتصاد کشور را درک و به درستی عمل کند.
ایشان با اشاره به اینکه حیات اقتصاد امروز کشور به بازوان بخش خصوصی و فعالین این حوزه وابسته است، ابراز کرد: همیشه در تقابل بخش خصوصی و مدیران دولتی، حق را به بخش خصوصی داده و در همه تصمیمات تلاش شده تا مدیران دولتی در کنار فعالین بخش خصوصی قرار بگیرند.
استاندار زنجان با اشاره به دستاوردهای اقتصادی استان در سال گذشته، گفت: رشد بیش از 57 درصدی صادرات، رشد بیش از 50 درصدی درآمدهای گمرک زنجان در سال 96 و افزایش سهم استان از صادرات کشور از جمله این موارد است.
درویش امیری با ذکر این نکته که مدیران موظف به پیگیری موضوعات تا رفع نهایی مشکلات بخش تولید و صنعت هستند تا آسیبی به اشتغال این حوزه وارد نشود، افزود: در مقابل از فعالان بخش خصوصی، انتظار می رود واحدهای تولیدی و صنعتی نیز با درک صحیح از شرایط کشور، از منابع ارزی مصوب به نحو صحیح استفاده کنند.
مقام عالی دولت در استان زنجان  اظهار کرد: از فعالان بخش خصوصی انتظار داریم تا اجناس و مواد اولیه‌ای که با ارز دولتی خریداری و وارد نموده اند در شرایط نوسات قیمت ارز، گران‌تر در اختیار مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دیگر قرار ندهند.
درویش امیری در پایان خاطرنشان کرد: 13 طرح مهم صنعتی با سرمایه گذاری 1856 میلیارد تومان و اشتغالزایی 2785 نفر افتتاح خواهد شد که از این تعداد، 10 طرح به ارزش 970 میلیارد تومان و اشتغالزایی 1472 نفر در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.