بخشی از مشکلات فعلی، ناشی از رفتار مردم است

در ابتدای جلسه دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان مهندس غلامحسین جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه صدا و سیمای زنجان استعداد درونی بسیار خوبی دارد، اظهار کرد: صدا و سیمای زنجان در مقایسه با دیگر استان‌ها و در برخی مولفه‌ها، جایگاه نسبتا خوبی به لحاظ نیروی انسانی و تولید برنامه‌ داشته است.
ایشان با بیان اینکه جایگاه اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در کشور طی سال‌های گذشته بسیار پررنگ شده است، اظهار کرد: گله‌مندی‌هایی در وضعیت کنونی داریم، چرا که نه بخش خصوصی به آن میزان بزرگ شده که به آن توجه شود، نه در حوزه عملیاتی، به آن اندازه که مکرراً از لفظ بخش خصوصی استفاده می‌شود، به آن نگاه نشده است.
مهندس جمیلی با بیان اینکه اتاق بازرگانی یکی از ارکان و مرکز ثقل انتظارات بخش خصوصی از بخش‌های دولتی و ارگان‌های مختلف، مورد توجه بوده است، تصریح کرد: در این بین، برخی اتاق‌ها در سطح کشور از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مضاعفی برخوردار هستند که برخی از آنها به دلیل پیشینه‌ و برخی به دلیل سهم خود از مشارکت‌ها بوده است.
ایشان با بیان اینکه اتاق بازرگانی زنجان از اثرگذارترین و با نفوذترین‌ اتاق‌ها در سراسر کشور است، گفت: این مهم به دلیل پیشینه و عملکرد و فرآیندهای رخ داده در ابعاد ملی و استانی از منظر دیگران قابل ارزیابی است.
مهندس جمیلی با تاکید بر اینکه در اتاق زنجان به دور از ملاحظه‌کاری و رودربایستی مطالب خود را بیان کرده‌ایم، ابراز کرد: طی چند سال اخیر رابطه معنادار و خوبی بین اتاق و صدا و سیمای زنجان حاکم بوده است و در همین جهت دو سال پیاپی برنامه مشارکتی 52 قسمتی ساخته شده است.
ایشان ادامه دادند: در سال نخست همکاری یک برنامه 25 دقیقه‌ای ساخته شد که از هر منظر برنامه موفقی بود و در همین راستا برنامه دوم با همان تعداد با زمان دو برابری ساخته شد که عنوان آن "ساخت وطن"  نام گرفت و پویشی به نام حاتا(حمایت از تولید ایرانی) در آن مطرح شد که در آن زمان بحث حمایت از تولید ایرانی مطرح نبود، اما ما این موضوع را مورد توجه قرار داده و پیگیری کردیم.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه این اتفاق نشان داد که یک گام جلوتر از جریان معمول کشور حرکت کرده‌ایم، ابراز کرد: این اتفاق خوب با همکاری مشترک صدا و سیما و اتاق زنجان حاصل شده است.
ایشان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات فعلی، ناشی از رفتار مردم است، افزود: هر چه در فرهنگ‌سازی و اصلاح رفتار مردم انرژی و هزینه شود، به تبع آثار ناشی از مشکلات اقتصادی کاهش خواهد یافت که اقدام ارزشمندی است.
مهندس جمیلی با بیان اینکه هجوم مردم برای خرید دلار اقدام پذیرفته شده‌ای نیست، تصریح کرد: وضعیت به گونه‌ای شده که هم خریدار و هم فروشنده ناراضی هستند که نشان وجود اشکال در این بخش است که فقط و فقط ناشی از باور غلط در بین مردم عادی کشور است.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه تا زمانی که مردم در مدار صحیح حرکت نکنند شاهد حل مشکلات نخواهیم بود، بیان کرد: یکی از وظایف صدا و سیما، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مدیران ارشد کشور از وضعیت و واقعیت‌های پیرامون کشور است.
مهندس جمیلی در پایان با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی در شرایط حاد و سختی فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی زنجان علاقه‌مند به همکاری مشترک با صدا و سیمای مرکز زنجان است.

صدا و سیمای زنجان آماده همکاری همه جانبه با صاحبان صنایع استان است
در ادامه این جلسه جناب آقای سید محسن لطیفی مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی در کشور ما آن طور که مورد انتظار بود، اجرایی و عملیاتی نشد، اظهار کرد: بخشی از این موضوع به دلیل عدم اعتقاد مسوولان و بخشی هم به دلیل نبود زیرساخت مناسب عملیاتی و اجرایی نشد.
وی با بیان اینکه در مرحله گذر از این وضعیت هستیم که امیدواریم بر اساس رهنمودهای رهبری معظم انقلاب خصوصی سازی عملیاتی شود، گفت: سیاست رسانه قرارگرفتن در کنار بخش خصوصی و صاحبان صنایع است، چرا که این افراد ارزشمند و ولی نعمت هستند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با تاکید بر اینکه همه ما در یک جبهه و در یک کشتی هستیم، تصریح کرد: صدا و سیمای زنجان آماده همکاری همه جانبه با صاحبان صنایع در استان زنجان است.
لطیفی با بیان اینکه استان زنجان باید بیشتر از وضعیت کنونی رشد و توسعه پیدا کند، ابراز کرد: زنجان در مسیر تجارت و کریدورهای حمل و نقلی قرار دارد و ظرفیت و جای کار بسیاری دارد.
وی با تاکید بر اینکه هرچه از اقتصاد بر مبنای نفت فاصله گرفته شود به همان میزان، وضعیت ما بهتر خواهد شد، گفت: هرچه سرمایه گذار به بخش‌های مختلف ورود پیدا کند، خیر و برکت نیز افزایش پیدا خواهد کرد و ما با همه توان آماده همکاری‌های مشترک با اتاق بازرگانی زنجان هستیم.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.