براساس توافق صورت گرفته میان اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه و ريیس اداره مجوزهای روادید وزارت کشور آفریقای جنوبی از این پس تسهیلات زیر به تجار ایرانی ارائه خواهد شد:

- تسهیل صدور روادید جهت تجار و فعالان اقتصادی ، مقرر گردید با معرفی نامه اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و استانها روادید لازم برای تجار صادر گردد. مدت زمان پاسخ به این درخواست های روادید ۳ و حداکثر ۵ روز خواهد بود.

-کسانی که معرفی نامه از اتاق های بازرگانی داشته باشند نیازی به دعوتنامه از طرف تجاری خود در آفریقای جنوبی نخواهند داشت. یادآور می شود که اتباع آفریقای جنوبی اعم از تجارو جهانگردان می توانند از مزایای روداید فرودگاهی بهره مند شوند. طرف آفریقایی موافقت نمود که برای تجاری که چند بار روادید یک بار ورود اخذ نموده باشند روادید متعدد یک تا سه سال صادر نماید.

-در خصوص  امکان تمدید روادید افرادی که به آفریقای جنوبی سفر می کنند و بعد از ورود به دلایل مختلف  تمایل به تمدید روادید خود دارد مذاکره شد. اعلام نمودند که این امکان از طریق سامانه مربوطه وجود دارد و متقاضیان در صورتی که روادیدشان زیر ۹۰ روز باشد می توانند ۷ روز قبل از پایان روادید خود با پرداخت هزینه پیش بینی شده نسبت به تمدید روادید خود اقدام نمایند. چنانچه روادید افراد بیش از ۹۰ روز باشد باید ۶۰ روز زودتر نسبت به تنظیم درخواست خود از  طریق سامانه مزبور و با پرداخت وجه اقدام نمایند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.