مدیرعامل بانک توسعه صادرات در جلسه هم‌اندیشی با صادرکنندگان استان زنجان در اتاق بازرگانی: طراحی ساز وکارهایی جدید برای مقابله با شرایط تحریم ضروری است

علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات در این جلسه با تاکید بر اهمیت صادرات و لزوم حمایت بانک‌ها از این مقوله، ابراز کرد: استان زنجان دارای ظرفیت بسیار خوب صادراتی به ویژه در حوزه صادرات غیرنفتی چون صنعت، معدن و کشاورزی است.
وی با ذکر این نکته که بانک توسعه صادرات نقش حمایت از صادرات و صادرکننده را داشته و بانکی سپرده‌پذیر نیست، گفت: این بانک با وجود اینکه  ۱۴۰ شعبه در سراسر کشور دارد اما نرخ سود سپرده‌هایش به‌گونه‌ای نیست که کسی تمایل به سپرده داشته باشد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه این بانک اتکای چندانی به سپرده‌های مردمی ندارد و  عمده منابع خود را از طریق سرمایه خود بانک، صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی تامین می‌کند، ابراز کرد: بانک توسعه صادرات از نظر تامین منابع برای ارائه تسهیلات به متقاضیان مشکل خاصی ندارد.
صالح آبادی با بیان اینکه تسهیلات بانک توسعه صادرات نرخی ۱۱ درصد دارد که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، ابراز کرد: صادرات غیر نفتی منبع قابل اتکایی برای ارزی آوری به کشور محسوب می‌شود.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: در حال حاضر  بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها پذیرفته می‌شود و بازپرداخت آن نیز به صورت اسکناس از سوی بانک مرکزی تضمین شده است.
وی با تاکید بر لزوم طراحی ساز وکارهایی جدید برای مقابله با شرایط تحریم، افزود: در شرایط جدید که تحریم‌های اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل وجود ندارد، کانال‌های پرداختی در کشورهای مختلف ایجاد خواهد شد که می‌توان در تبادلات ارزی مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اشاره‌ای به ارزهای دیجیتال داشت و گفت: این نوع ارزها امروزه اهمیت یافته که کار بر روی این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح و قانونی در حال انجام است که به نتیجه رسیدن آن می‌تواند کمکی را برای مقابله با تحریم‌ها باشد.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.