رئیس اتاق بازرگانی زنجان در همایش گرامیداشت روز ملی استاندارد: عدم وجود استاندارد در رفتارهای اجتماعی مردم، بخشی از مشکلات امروز کشور را رقم زده است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، همایش گرامیداشت روز ملی استاندارد در محل اتاق بازرگانی با حضور مسؤولان کشوری و استانی برگزار شد.

در این همایش مهندس جمیلی ریاست محترم اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه طی سالیان گذشته در رابطه با استانداردهایی همچون استاندارد محصول، استاندارد تولید، استانداردهای فرآیند اجرا، نحوه اجرای فرآیندها و بهره‌وری، استاندارد اخلاق به ویژه استاندارد اخلاق سازمانی و پس از آن اخلاق در کسب و کار و ... صحبت‌هایی مطرح شده است، اظهار کرد: برخی از مشکلات امروز کشور ما برگرفته از عدم استانداردسازی رفتارهای عمومی است.

ایشان با بیان اینکه در دنیا استانداردهایی برای مصرف وجود دارد، تصریح کرد: کشور ما ایران دارای فرهنگی غنی و تمدنی قدیمی است، اما در شاخص‌های مصرف نسبت به استاندارد جهانی دارای مصرف بالاتری است که این موضوع نیازمند توجه است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه چه در گذشته، چه در زمان حال و آینده، استانداردها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: وضعیت امروز و مشکلات ناشی از التهابات ارزی و مشکلات موجود در بحث قانون‌گذاری، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی همه اقشار جامعه را تحت تاثیر قرار داده ولی باید پذیرفت که بخش عمده این موضوع ناشی از عدم وجود استاندارد در رفتارهای اجتماعی مردم است.

مهندس جمیلی با تاکید بر اینکه استاندارد فقط به کسب و کار اختصاص ندارد، بلکه این موضوع باید در رفتارها و اخلاق نیز جاری و ساری شود، خاطرنشان کرد: امروزه در کشور، به ویژه مشکلات ناشی از نوسانات ارزی همه را سردرگم کرده است، درحالی که اشکالات در حوزه اجرایی، قانون‌گذاری، مسؤولان و دولتی‌ها در نحوه تصمیم‌گیری‌ها وجود دارد که رفتار نادرست مردم موجب تشدید وضعیت شده است.

ایشان خاطرنشان کرد: برای بهبود رفتارهای موجود ‌میتوان از مدل‌های هرمی برای موفقیت زودهنگام و اثربخش‌تر استفاده کرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان اشاره‌ای به شبکه مارکتینگ یا همان شرکت‌های هرمی داشت و گفت: در سال‌های گذشته این موضوع در رابطه با کسب‌ و کار در کشور رواج پیدا کرده بود که امروز برای آموزش اصلاح رفتار اجتماعی و استاندارد کردن واکنش‌ها به ویژه در رابطه با وضعیت بازار ارز، مدل خوبی است تا همگان برای منافع مشترک تلاش کنند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.