رئیس اتاق بازرگانی زنجان :  فضای حاکم بر تولید استان، فضای آرام‌تری است .همراهی واحدهای تولیدی و صنعتی با محیط زیست ضروری است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، همایش تبیین بند "د" ماده ۴۵ قانون نحوه وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین (مصرف یک در هزار فروش تولیدات کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی در جهت مصارف زیست‌ محیطی) به میزبانی اتاق زنجان برگزار شد.

در این همایش مهندس غلامحسین جمیلی با اشاره به اینکه این ماده قانونی باید به عنوان یک فرصت، مورد استفاده صاحبان واحدهای تولیدی قرار گیرد، اظهار کرد: اتاق بازرگانی زنجان تلاش خواهد کرد این موضوع قانونی که دارای منافع برای هر دو طرف است، از سوی واحدهای تولیدی به صورت حداکثری عملیاتی شود و در این راستا اتاق با آنها همراهی لازم را خواهد داشت.

رئیس اتاق زنجان با اشاره به این نکته که خوشبختانه امروز علیرغم اینکه شاهد گله‌مندی برخی از تولیدکنندگان از بخش‌های مختلف هستیم، اما فضای حاکم بر تولید استان، فضای آرام‌تری است، خاطرنشان کرد: سازمان مالیاتی نیز تلاش می‌کند تا اندازه‌ای از مشکلات صنعت زنجان کاهش یابد که این موضوع  بسیار خوب است.

ایشان با تاکید بر اینکه وجود فضای آرام در تولید از جمله برجسته‌ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: فضای آرام در تولید، زمینه فعالیت تولید با دغدغه کم را فراهم می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه تعدادی از واحدهای تولیدی در استان زنجان گله‌مندی‌هایی را از بخش‌هایی چون امور مالیاتی، محیط‌زیست، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ... دارند که ما معتقد به رفع آنها هستیم، گفت: اگر قرار باشد تولید به‌کار خود ادامه داده و مشکلات کم‌تری را نیز در حوزه محیط‌زیست شاهد باشیم، واحدهای تولیدی و صنعتی برای جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست باید هزینه‌هایی را در این راستا پرداخت کنند.

مهندس جمیلی با اشاره به اینکه محیط زیست و حفاظت از آن مقوله بسیار با اهمیتی است، ابراز کرد: به همین دلیل اعتقاد راسخی داریم که واحدهای تولید و صنعتی از حیث مواردی که برای محیط‌زیست خطرآفرین هستند، باید بهبود یابند.

وی با تاکید بر این نکته که تولیدکنندگان و حتی شهروندان باید همراهی با قوانین را وظیفه خود بدانند، اظهار کرد: همه ما در این اقلیم زندگی می کنیم و باید به سیاست‌های سازمان محیط زیست عمل کنیم.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.