دیدار رئیس و اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان با جناب آقای فتح الله حقیقی استاندار زنجان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، رئیس و اعضای هیأت رئیسه محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان به همراه اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون و اتاق اصناف استان سه‌شنبه شب با جناب آقای فتح‌الله حقیقی استاندار محترم زنجان دیدار کردند.

* استان زنجان در نگاه بسیاری از کشورها ظرفیت و استعداد قابل اعتنایی دارد/ راه‌اندازی پویش "حاتا" (حمایت از تولید ایرانی)، طرح برند شهر زنجان و ... به همت اتاق بازرگانی زنجان

در ابتدای این دیدار، مهندس غلامحسین جمیلی ریاست اتاق بازرگانی زنجان، با اشاره به اینکه سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون به صورت دبیرخانه مشترک، فعالیت‌های اقتصادی غیردولتی را عهده‌دار هستند که اتاق عهده‌دار دبیرخانه مشترک آن است، اظهار کرد: هر فعالیت اقتصادی در یکی از این سه اتاق پیگیری می‌شود.

ایشان با بیان اینکه اتاق بازرگانی زنجان یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین اتاق‌های سراسر کشور است، اظهار کرد: جایگاه این اتاق از 20 سال گذشته جا افتاده و پذیرفته شده است و از آن زمان حداقل یک کرسی تاثیرگذار برای پیشرد منافع بخش خصوصی در اتاق ایران داشته‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه به همت هیأت رئیسه و همه اعضای اتاق، ضمن حفظ این جایگاه، ارتقا نیز یافته است، تصریح کرد: خوشبختانه رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم به بخش خصوصی یک رویکرد متمایز و قابل فهمی بوده است.

مهندس جمیلی با اشاره به توجه ویژه دولت به بخش خصوصی و بی‌سابقه بودن آن نسبت به سنوات گذشته، ابراز کرد: با آغاز دولت‌های یازدهم و دوازدهم برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی سامان گرفت و بخشی از قانون اجرا شد و اعتنای دولت به بخش غیر دولتی پررنگ‌تر شد.

ایشان با اشاره به اینکه اتاق زنجان نیز جلسات متعددی در این باره تشکیل داد، گفت: امیدواریم در موقعیت کنونی نیز یک توجه ویژه نسبت به این جلسات را داشته باشیم.

مهندس جمیلی اشاره‌ای به کارکرد مثبت و موفق اتاق زنجان داشت و بیان کرد: اتاق زنجان تنها اتاقی است که پس از انقلاب، رئیس جمهور دوبار در آن حضور یافته که نخستین حضور پیش از انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور و دومین حضور نیز در زمان ریاست جمهوری ایشان و حضور در استان رخ داد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در سالیان گذشته اعتنای بسیار ویژه‌ای به اتاق‌های استانی شده و مهمترین رویدادها متوجه اتاق‌ها و یا بخشی به اتاق‌های بازرگانی پیوند داده شده است، خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته، رؤسای انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف در اتاق زنجان حضور یافته و ظرفیت‌های استانی شناسایی شده است.

مهندس جمیلی با اشاره به حضور بیش از 20 سفیر مختلف کشورهای اروپایی در زنجان، گفت: سفیر سوئیس فردای امضای برجام به زنجان سفر کرد و در نگاه بسیاری از کشورها استان زنجان ظرفیت و استعداد قابل اعتنایی دارد.

ایشان با تاکید بر اینکه با استفاده از اتاق بازرگانی موفقیت استان زنجان همواره قابل توجه بوده و همین امر نتایج مثبتی را برای استان در برداشته است، گفت: اتاق با راه‌اندازی پویش "حاتا" (حمایت از تولید ایرانی) با همکاری صدا و سیما، طرح برند شهر زنجان و ...، ظرفیت‌های مختلف را پیگیری کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان خاطرنشان کرد: اتاق به عنوان یک ظرفیت غیرقابل انکار در صورتی که دولت نیاز به همکاری داشته باشد، همه جانبه آماده همکاری است.

در ادامه مهندس تقی مقدم نایب رئیس نخست اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه مصوبات شورای گفت‌وگو و ستاد رفع موانع تولید اجرایی نمی‌شود، ابراز کرد: کمیته ای نیز برای پیگیری این مصوبات وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از اقدامات در استان موجب فرار سرمایه‌گذار شده است، تصریح کرد: باید به بخش خصوصی بها داده شود.

همچنین مهندس علی کلانتری نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه بر ضرورت مشورت از افراد صادق برای پیشبرد امور در استان زنجان تاکید کردند.

*اعتقاد راسخی به بخش خصوصی دارم/ چرخه صنعت در استان زنجان گسترش پیدا کند

در ادامه این جلسه فتح‌اله حقیقی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان اظهار کرد: استان زنجان به لحاظ جغرافیایی در شعاع 400 کیلومتری بیش از نیمی از ثروت کشور قرار گرفته است.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید چرخه صنعت در استان زنجان گسترش پیدا کند، اضافه کرد: آنچه مسلم است در حوزه گردشگری نیز نیازمند اقدامات جدی برای طولانی‌تر کردن ساعات اقامت مسافرین در استان زنجان هستیم.

ایشان با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، اضافه کرد: زنجانی‌ها در کشورهای دیگر در بخش دانش IT و فناوری اطلاعات را فرماندهی می‌کنند از همین رو باید دقیق و عملیاتی، از این توان استان نیز بهره‌گیری مناسب‌تری صورت گیرد.

حقیقی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان در حوزه برق و آی تی بیان کرد: با ظرفیت‌های موجود می‌توان با راه‌اندازی شهرک فناوری اطلاعات در زنجان اقدامات زودبازده و اشتغالزایی قابل توجهی در این حوزه انجام داد.

استاندار زنجان در ادامه به موضوع اولویت‌بندی پروژه‌های مهم در استان تاکید کرد و گفت: این امر با توجه به محدودیت‌های اعتباری باید انجام شود و باید  با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی، نسبت به افزایش اعتبارات جذب شده در استان اقدام کرد.

حقیقی در ادامه با اشاره به اینکه باید بستر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در استان فراهم شود، تصریح کرد: چند روز قبل دو مشکل یک سرمایه‌گذار به صورت تلفنی حل شد.

ایشان با بیان اینکه نگاه بنده به بخش خصوصی کمک و تعامل بوده است، اضافه کرد: نخستین دفاعیه من در برابر رئیس جمهور در ابتدای زمان ورود به استان وارد کردن اولویت‌بندی پروژه‌ها و وارد کردم بخش خصوصی به پروژه‌ها بود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه به کارهای روتین و معمولی از سوی همه مدیران قابل اجرا است، اما به دنبال انجام چند کار ماندگار و بزرگ در استان زنجان هستیم، اظهار کرد: اگر از سرمایه‌گذار حمایت نشود قطعا به استان‌های دیگر خواهد رفت و اعتقاد راسخی به بخش خصوصی دارم.

حقیقی با اشاره به استمرار بازدیدهای سرزده خود در مدتی که در زنجان بوده است، افزود: بنده دوست دارم که خدمت به مردم بیش از پیش و در نهایت ممکن انجام شود، مردم زنجان مردمی مهربان و محجوب هستند و دلیل برخی از مشکلات استان همین محجوب بودن آنها است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه مصوبات جلسات باید اجرایی شود، خاطرنشان کرد: ضامن اجرا کرن مصوبات ما هستیم و به کمک همه برای پیشرفت و آبادانی استان نیاز دارم.

در این دیدار روسای اتاق‌های اصناف و تعاون و تعدادی از حاضرین در جلسه نیز به طرح دیدگاه‌های خود در موضوعات مختلف پرداختند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.