دیدار هیات فنلاندی با رئیس و هیات نمایندگان اتاق  ، تجار و بازرگانان زنجانی

.به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، هیات فنلاندی با رئیس و هیات نمایندگان اتاق و تجار و بازرگانان زنجانی دیدار کردند.

*تحریم‌ها مانع گسترش همکاری ایران و فنلاند نیست/ خرده‌فروشی، لجستیک و حمل و نقل محورهای همکاری با فنلاند

در این جلسه مهندس غلامحسین جمیلی رئیس محترم اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در دو بخش مشخص کار با کشور فنلاند برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: سختی‌ها و قوانین مالی و پولی حاکم بر دنیا، مانع این همکاری نخواهد بود و تنها موجب طولانی شدن زمان فرآیند آن می‌شود.

ایشان با اشاره به اینکه توسعه تجارت شرکت‌ها با کشور فنلاند و در سطح خرده فروشی، موضوع نخست همکاری بین دو کشور است، تصریح کرد: بحث لجستیکی و حمل و نقل نیز از دیگر برنامه‌های همکاری دو طرف است که در این رابطه با ایده جدید اتاق زنجان یک راه دسترسی جدید با کشورهای اروپایی ترسیم شده که مورد توجه مسؤولان ملی ایران قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه با سفارت فنلاند برای توسعه همکاری‌ها مشورت‌هایی صورت گرفته است، گفت: این اقدامات می‌تواند منجر به سهولت تجارت بین سرمایه‌گذاران و بازرگانان خارجی با طرف‌های ایرانی شود.

مهندس جمیلی با تاکید بر اینکه تجارت تنها مختص به کالا نیست و علاقه‌مند به تکنولوژی، کسب مهارت و دانش در عرصه‌های مختلف و پیاده‌سازی آن در ایران هستیم، ابراز کرد: نگاه اتاق زنجان در تجارت با کشور فنلاند معطوف به یک استان نیست و می‌توان علاقه‌مندی‌های تجار و بازرگانان فنلاندی را در استان‌های دیگر نیز دنبال کرد. 

ایشان با تاکید بر اینکه تحریم‌ها تاثیر چندانی بر فعالیت‌های تجاری ایران نداشته است، اظهار کرد: تحریم تنها کار را سخت و زمان آن را طولانی کرده، در حالی که ایران تجربه تحریم پیش از برجام را دارد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه هدف آمریکا از تحریم، کسب درآمدی برای خود از راه جریمه نقض تحریم‌ها برای شرکت‌های مختلف است، گفت: در حالی که تعدادی از کشورها از تحریم‌ها معاف شده‌اند  و آمریکا از این راه به دنبال ایجاد بازاری انحصاری 80 میلیونی، با کلی فرصت و مزیت است که آن را در اختیار تعدادی محدود قرار دهد.

مهندس جمیلی با اشاره به اینکه در زمان تحریم‌ها صحبت از مشکل جابه‌جایی‌های مالی می‌شود، تصریح کرد: ایران در حال حاضر با همه دنیا تجارتی از مسیر امن و قابل انجام دارد و سرمایه‌گذاران خارجی نگران این موضوع نباشند.

* اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام، شرکت‌هایی را که با ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا همکاری نداشته باشند را جریمه می‌کند

در این جلسه ریو لاتونن که در حوزه "ترمووود" (چوب) در کشور فنلاند فعالیت دارد، با اشاره به ادامه همکاری‌ شرکت‌های ایرانی و فنلاندی، اظهار کرد: شرکت‌های مختلف ما تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در ایران در حوزه "ترمووود" دارند.

وی با اشاره به اینکه در جریان تحریم‌هایی که آمریکا وضع کرده و مشکلات پیش آمده برای تجارت با ایران قرار دارد، تصریح کرد: در رابطه با نوع تجارت با ایران با توجه به جلساتی که در سفارت ایران در فنلاند برگزار شده، راه‌حل هایی مورد توجه قرار گرفته است.

این سرمایه‌گذار فنلاندی با بیان اینکه شرکت‌های زیادی از ایران در فنلاند حضور یافته و جلساتی نیز برای توسعه همکاری‌های فی ما بین برگزار شده، گفت: این شرکت‌ها علاقه زیادی به انتقال تکنولوژی‌های جدید به ایران دارند.

لاتونن با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران و تجار خوبی در زنجان و به ویژه در بخش چوب فعالیت دارند، افزود: اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام، شرکت‌هایی را که با ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا همکاری نداشته باشند را جریمه می‌کند و روابط با وجود تحریم‌ها ادامه خواهد داشت که این همکاری منجر به نتایج موفقیت آمیزی نیز می‌شود.

ترو لالوکا دیگر سرمایه‌گذار فنلاندی حاضر در این جلسه نیز با ابراز خشنودی از حضور در ایران و استان زنجان، این کشور و استان را دارای زیبایی‌های فراوانی عنوان کرد و اظهار داشت: تحریم‌ها شاید شرایط را سخت کند اما اما ما فرصت ها را دیده و همکاری‌ها را ادامه خواهیم داد.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.