به استحضار می رساند پیرو تصمیمات متخذه از طرف کمیته بررسی و حل و فصل موانع و مشکلات رویه واردات در مقابل صادرات اتاق ایران با حضور نمایندگان محترم وزارت صمت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی، گمرک ایران، ۳محور اساسی به تصویب رسیده است. لذا در صورت بروز مشکل و مغایرت در هر یک از حوزه های ۳گانه در استان، امکان ارائه مدارک و مستندات از سوی اعضای اتاق های بازرگانی، پیگیری و رسیدگی موردی از طریق اتاق ایران حاصل گردیده است. 

✳️تصمیمات متخذه به شرح زیر می باشد: 
۱- در راستای تسریع فرآیند بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه¬ی اقتصادی کشور و نیز روان سازی رویه ی واردات در مقابل صادرات، محدودیت های سقف و سابقه برای واردات اقلام اولویت دار توسط صادرکنندگان برداشته شده است. شایان ذکر است واردات توسط واحدهای تولیدی نیز مشمول شروط یادشده نمی باشد. در ضمن واردات برخی از اقلام مانند گوشی تلفن همراه، لاستیک و... توسط واحدهای تجاری نیز از رعایت شروط مذکور مستثنی هستند.
۲-  کالاهای مشمول گروه ۲ کالایی که در گمرکات اجرائی موجود است، در صورت منقضی شدن مدت زمان اعتبار ثبت سفارش، بدون نیاز به تمدید ثبت سفارش قابل ترخیص می باشند.
۳- صادرکنندگانی که قیمت های پایه ی صادراتی شان با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد، تولید و تجارت کشور بالاتر از قیمت فروش محصولاتشان در بازارهای هدف صادراتی می باشد و متقاضی بازنگری و اصلاح قیمت های پایه ی صادراتی هستند، درخواست های خود را به همراه اسناد و مدارک مربوطه از طریق تشکل های ذیربط به اتاق ایران ارسال نمایند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.