برنامه‌ریزی همکاری‌ بخش خصوصی استان زنجان و ترکیه در دیدار هیاتی از فعالان اقتصادی دو کشور

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، افزایش سطح همکاری‌ها بین بخش خصوصی استان زنجان و ترکیه در دیدار عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان به همراه فعالان اقتصادی استان با مسؤولان بخش خصوصی ترکیه بررسی شد.

هیاتی متشکل از کارآفرینان و فعالان اقتصادی استان زنجان با سفر به کشور ترکیه با "رفعت حصار چیکلی اوغلو" رئیس فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های ترکیه(TOBB) و اعضای اتاق بازرگانی آنکارا دیدار و راه‌های همکاری بخش خصوصی دو کشور در آینده را بررسی کردند.

در این دیدار که هفته گذشته در سفری یک هفته‌ای صورت گرفت، راه‌های همکاری در بخش‌های مختلف و به ویژه در بخش کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

برنامه‌ریزی همکاری‌ بخش خصوصی ایران و ترکیه در بخش کشاورزی

مهندس مهدی رنگ رونا عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان در تشریح سفر هیات تجاری استان زنجان به ترکیه با بیان اینکه همکاری در بخش کشاورزی از جمله محورهای مذاکرات در این دیدارها بود، اظهار داشت: استان زنجان توانمندی خوبی در تولید محصولات مختلف کشاورزی دارد، بر همین اساس فرآوری محصولات کشاورزی چون زیتون از محورهای اصلی این دیدار بود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با اشاره به تجربیات خوب کشور ترکیه در فرآوری محصول زیتون، تصریح کرد: امروز از این محصول با اهمیت در حدود 100 محصول جانبی فرآوری می‌شود که دارای ارزش افزوده بسیار خوبی است.

وی با اشاره به اینکه در این جلسات محصولات تولیدی استان در بخش‌های مختلف از سوی فعالان اقتصادی استان به طرف‌های ترکیه‌ای معرفی و ارائه شد، گفت: برگزاری جلسات (B to B) بین تجار دو کشور نیز از دیگر بخش‌های این سفر بود.

شایان ذکر است، این سفر به دعوت فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های ترکیه(TOBB) صورت گرفت که فعالان اقتصادی از استان‌های شمالغرب کشور نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/الف.میم

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.