دامنه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات گسترده شده است -  وضعیت مساعد استان زنجان در فضای کسب و کار

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، چهل و سومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان به ریاست دکتر حقیقی استاندار و رئیس شورا برگزار شد.در ابتدای این جلسه مهندس غلامحسین جمیلی ریاست محترم اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به برخی مشوق‌های در نظر گرفته شده از سوی دولتی برای حمایت از شرکت‌های دانش‎‌بنیان، اظهار کرد: از جمله مزایای در نظر گرفته شده در این رابطه می‌توان به فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان، تسهیلات نظام وظیفه، تسهیلات صندوق توسعه ملی، معافیت مالیاتی  و معافیت‌های گمرکی اشاره کرد.

ایشان با بیان اینکه معافیت تامین اجتماعی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است، گفت: این شرکت‌ها می‌توانند از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: حمایت از این شرکت‌ها تاثیر مثبت دوجانبه‌ای در اقتصاد دارد.

مهندس جمیلی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در استان زنجان، افزود: در حال حاضر 4 هزار و 398 شرکت دانش‌بنیان در کشور و 55 شرکت دانش‌بنیان در استان وجود دارد.

ایشان با اشاره به اینکه استان زنجان در این حوزه رتبه چهاردهم کشور را داراست، تصریح کرد: دامنه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات نیز گسترده شده و تنها 26 میلیون دلار به عراق صادرات صورت گرفته که در صورت افزایش حمایت‌ها شاهد رشد چند برابری صادرات توسط شرکت‌ها خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ادامه به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و گفت: استان زنجان در زمره استان‌های مساعد پذیرش سرمایه‌گذاری است که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

مهندس جمیلی همچنین به وضعیت فضای کسب و کار در استان زنجان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار پایش شده فضای کسب و کار و پذیرش سرمایه گذار در استان زنجان بسیار مساعد است و در حال حاضر استان زنجان در فضای کسب و کار وضعیت مساعدی دارد

انتهای پیام/الف.میم.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.