حل مشکلات بخش خصوصی همواره مورد پیگیری و حل است

سخنران پایانی جلسه دکتر حقیقی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه مدیریت استان به تعامل بخش خصوصی و دولتی معتقد است، اظهار کرد: برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بر اساس حوزه‌بندی تخصصی صنف‌های مختلف گواه این مدعا است.

ایشان با تاکید بر اینکه دنبال کردن موارد و مشکلات بخش خصوصی و حل آنها در استان همواره مورد تاکید است، تصریح کرد: اقتصاد کشور باید مبتنی بر مباحث دانش‌بنیان باشد و دنیا نیز به سمت این نوع تکنولوژی رفته که باید اقدامات در راستای تبدیل پژوهش‌ها به ثروت باشد. 

استاندار زنجان با بیان اینکه در برخی از برون‌سپاری‌ها مقاومت‌هایی وجود دارد، گفت: این موضوعات روی کاغذ زیاد است اما در عمل اتفاقی رخ نمی‌دهد و مقاومتی که از جانب مدیران در این رابطه اتفاق می‌افتد برای کشور مناسب نیست. 

دکتر حقیقی تصریح کرد: اگر طرح و عزمی باشد این مقاومت‌ها قابل شکسته شدن است و همین پیچ و خم بروکراسی به خاطر این است که آن اعتقاد لازم برای برای برون‌سپاری وجود ندارد و مدیران بر این تصور هستند که با برون‌سپاری فعالیت‌های خود، دامنه اختیارات‌شان کمتر می‌شود که این‌گونه نیست. 

نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان قدرت ساخت بسیاری از تکنولوژی‌ها را دارند اما درباره آن اقدامی صورت نگرفته است و مدیریت استان به دنبال برگزاری یک نمایشگاهی در راستای عرضه مواداولیه وارداتی مورد نیاز استان است که در آن از همه شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت شود تا بلکه بتوان حتی 10 درصد از آن را بسازند. 

وی با تاکید بر برگزاری جلسه مشترک با شرکت‌های دانش‌بنیان به شرط اخذ نتیجه ملموس، خاطرنشان کرد:

شایان ذکر است در این این جلسه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت آنها مطرح و برگزاری نمایشگاه تکنولوژی‌های نوین برای آشنایی هرچه بیشتر شرکت‎‌های دانش‌بنیان با تکنولوژی‌های روز و استفاده از آنها از دیگر مباحث مهم مطرح شد.

مشورت‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده به عنوان مشاور از آنها  و بررسی پیشنهادهای مربوط به اصلاح، حذف یا وضع مقررات، از جمله آیین نامه، بخشنامه، دستورالعمل، شیوه‌نامه یا رویه اجرایی به منظور بهبود محیط کسب و کار استان و کشور و پایش اجرای کامل و صحیح قوانین و مقررات و نیز بررسی پیشنهادات در زمینه اصلاح و تکمیل طرح‌ها و لوایح قانونی نیز از دیگر موضوعات مورد تأکید در این جلسه بود.

انتهای پیام/الف.میم

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.