جلسه اختصاصی سرکنسول ایران در اربیل اقلیم کردستان عراق با مسولان اتاق بازرگانی زنجان و فعالان اقتصادی استان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، دیدار اختصاصی تجار و فعالان اقتصادی استان زنجان به همت اتاق با سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق برگزار شد.

در این دیدار که در حاشیه نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق برگزار شد، دو طرف دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون این نمایشگاه و راه های تسهیل تجارت با اقلیم کردستان را بررسی کردند.

 در این دیدار مرتضی عبادی سرکنسول ایران در اربیل حضور زنجانی ها در این نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تجار کردستانی نیز از محصولات ایرانی استقبال خوبی داشته که این علاقمندی نسبت به زنجانی ها بسیار خوب بوده است.

وی با بیان اینکه کنسولگری ایران در تلاش برای برقراری ارتباط بین دو طرف است، اظهار کرد: کنسولگری اگر ظرفیت های صادراتی زنجان را بشناسد، می‌تواند نسبت به ارتباط بیشتر و بهتر با طرف های کرد اقدام کند.
 
عبادی معرفی صحیح از محصولات تولیدی و نیاز اقلیم کردستان را یکی از مهم ترین موضوعات در تجارت با اقلیم کردستان عنوان کرد و گفت: اتاق بازرگانی زنجان اولویت های صادراتی را به ما معرفی کند تا زمینه های کار نیز مهیا شود.

سرکنسول ایران در مرکز اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه کنسول نیز تجار و فعالان بزرگ اقتصادی این منطقه را از طریق مبادی رسمی اقلیم به طرف ایرانی معرفی خواهد کرد، ابراز کرد: ما آمادگی برگزاری نمایشگاه مستقل زنجانی ها با توجه به حضور مطلوب در این نمایشگاه را داریم.

 وی با بیان اینکه نمایشگاه فروش در شهرستان های بزرگ اقلیم را می‌توان برای زنجانی ها فراهم کرد، اظهار کرد: در حوزه صنعت ساختمان و...  نیز این آمادگی وجود دارد تا در مناطقی چون موصل نمایشگاه برای زنجانی ها و ایرانی ها ایجاد کرد.

 عبادی آمادگی کنسول ایران برای برگزاری نمایشگاه های اختصاصی در دیگر مناطق چون کرکوک را نیز برای زنجانی ها میسر دانست و خاطرنشان ساخت: برگزاری نمایشگاه هایی چون نمایشگاه اربیل موثر در ایجاد ارتباط برای دو طرف خواهد بود.

 در این جلسه همچنین فعالان اقتصادی استان هر کدام جداگانه نظرات خود را پیرامون این نمایشگاه و تجارت در اقلیم کردستان عراق ابراز داشتند که سهولت در دیدار با تاجران بزرگ، سهولت در لجستیک و حمل و نقل، برگزاری نمایشگاه های اختصاصی و...  از مهم ترین موارد مورد بحث بود.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.