خبرگزاری فارس: عضو هیات رئیسه اتاق ایران: بسیج اعتماد عمومی برای همراهی با فضای اقتصادی یک ضرورت است

غلامحسین جمیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به نامگذاری سال 1398 به نام سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقاب اظهار کرد: تعیین کننده‌ترین نقش در تحقق اهداف سال رونق تولید را بخش خصوصی دارد.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه می‌توان اقلام مورد نیاز کشور را با توجه به نامگذاری شعار سال در داخل تولید
و تامین کرد، تصریح کرد: پرهیز از نظام دستوری و دخالت در عرصه‌های مختلف تولید از سوی دولت، می‌تواند در تحقق هر چه بیشتر شعار امسال تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه همه بخش‌ها باید برای تحقق حداکثری رونق تولید در سال 1398، نقش خود را احصا و به درستی ایفا کنند، گفت: مواردی از جمله اصلاح محیط کسب و کار، مبارزه با فساد، اصلاح برخی قوانین، دیپلماسی اقتصادی فعال، جلوگیری از فعالیت‌های سوداگرانه و ... نیز تاثیر بسزایی در رونق تولید دارد.
جمیلی با اشاره به اینکه بخش خصوصی همه تلاش و همت خود را برای تحقق رونق هر چه بیشتر تولید به کار خواهد بست، افزود: یکی از محورهای بسیار مهم در رونق تولید، توانایی صادرات محصولات تولیدی است که نیازمند دیپلماسی فعال اقتصادی مبنی بر نیاز سنجی مشتریان، یافتن استانداردهای لازم صادراتی و... است.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه رونق تولید و تنوع اقتصاد، نیازمند توجه اساسی به بازنگری در برخی قوانین مهم کشور در حوزه کسب و کار، رابطه کارفرما و کارگر و دیگر قوانین در این زمینه است، اظهار داشت: می‌توان برای تقویت و رونق تولید، سیاست‌های تشویقی اتخاذ و موانع را از سر راه تولید برداشت.
جمیلی با تاکید بر اینکه بسیج اعتماد عمومی مردم برای همراهی بیشتر با فضای اقتصادی از سوی دولت یک ضرورت مهم برای سال رونق تولید محسوب می‌شود، ابراز کرد: در صورت تحقق این مهم بزرگترین دستاورد رونق تولید رقم خواهد خورد.
وی با تاکید بر اینکه ضرورت توجه به بخش خصوصی در کشور به خوبی احساس شده و لزوم ورود بخش خصوصی به
حوزه اقتصاد کشور توسط همه ارکان کشور پذیرفته شده است، ادامه داد: متأسفانه در فرایند اجرا، سلایق افراد باعث شده خصوصی سازی دچار ملاحظات زمانی و رویکردهای مصلحت اندیشی شود.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران با تاکید بر اینکه دیدگاه‌های غلط و غیر واقع در زمینه خصوصی‌سازی اقتصاد در کشور باید اصلاح شود، متذکر شد: تا مادامی که فرایند و دیدگاه موجود در زمینه اجرای خصوصی سازی اقتصاد در کشور اصلاح نشود، خصوصی سازی به شکل واقعی محقق نشده است.
جمیلی با بیان اینکه مصلحت اندیشی و سلایق شخصی به سند بالا دستی که می‌توانست تحول عظیم در حوزه اقتصاد باشد، ضربه زده است، افزود: اصل ۴۴ در صورت اجرای صحیح و به دور از سلایق و مصلحت اندیشی می‌توانست در حوزه‌های مختلف اقتصاد همانند اقتصاد مقاومتی و تحول اقتصادی کشور را تحت‌الشعاع قرار دهد.
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه از ظرفیت واقعی بخش خصوصی در اجرای اصل ۴۴ استفاده نشده است، گفت: اهمیت و اهلیت بخش خصوصی درست تشخیص داده نشده و واگذاری‌ها درست و بر اساس توانمندی افراد انجام نشده است.

لینک خبر:

http://fna.ir/da9qia

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.