سومین جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و اقتصاد سبز اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، سومین جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و اقتصاد سبز اتاق زنجان با حضور فعالان بخش خصوصی و مسؤولان دولتی با دستور جلسات بررسی موانع و مشکلات پیش روی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و بررسی موضوعات روز کشاورزی استان برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه مهندس مهدی رنگ رونا رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و اقتصاد سبز با تبیین مشکلات پیش روی صادرات در وضعیت فعلی کشور که درگیر جنگ اقتصادی است،اظهار کرد: برون رفت از مشکلات نیازمند هم افزایی و ارائه راه حل های اجرایی است.

ایشان با بیان اینکه از مهمترین عوامل برون رفت از وضعیت موجود و سوق یافتن به کشاورزی پایدار دور شدن از صادرات به یک کشور و افزایش بازارهای کشورهای مقصد صادراتی است، گفت: افزایش ظرفیت ترانزیتی کشور از مبدأ تا مقصد صادرات یکی از مهمترین شاخصهای پایداری در صادرات محصولات کشاورزی است.

وی ادامه داد: این مهم موجب میشود تا مشکلات فسادپذیری بالای محصولات کشاورزی در طی فرآیند انتقال حل شود و کاهش هزینه‌ها و ریسک سرمایه‌گذاری بازرگانی محصولات کشاورزی را نیز در پی خواهد داشت.

مهندس رنگ رونا با بیان اینکه افزایش توان تولید محصولات لبنی مستلزم توجه به چند نکته است که ایجاد زنجیره تأمین، تولید و نظارت بر زنجیره تا عرضه به بازار متناسب با استانداردهای موجود روز دنیا یکی از این موارد است، گفت: از جمله دیگر موارد می‌توان به عدم اخلال در روند پرداخت تسهیلات به تجار جهت دستیابی سریعتر به بازار جهانی و ایجاد بانک اطلاعاتی تولید کنندگان محصولات لبنی  اشاره کرد.

در ادامه این جلسه دادلوئی مدير = صنايع تبديلی و بسته بندی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به آمار ظرفیت تولیدی واحدهای تولید کننده محصولات لبنی استان دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی ، تصریح کرد: با در نظر گرفتن سرانه مصرف شیر در کشور کمبود تولید در استان را شاهد هستیم.

وحید سالک دبیر کمیسیون نیز در این جلسه اشاره‌ای به نحوه قیمت‌گذاری و بالا بودن نرخ تورم و تغییرات قیمت محصولات لبنی و بروز و ظهور مشکلات در زمینه تجارت بین الملل در اثر این مشکلات داشت و افزود: با توجه به حجم مبادلاتی محصولات لبنی کشورهای همسایه، ایران سهم ناچیزی در صادرات محصولات لبنی در منطقه خاورمیانه دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد شبکه منظم و منسجم نظارتی در چرخه تأمین تا عرضه در بازار بین‌الملل منطبق با استاندارهای موجود غذا و داروئی کشور و بهبود و ارتقای استاندارد تولید محصولات کشاورزی می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد، گفت: همچنین ارتقای نظام آموزش بازرگانی محصولات جهت حضور وثر در بازارهای جهانی و ایجاد بانک اطلاعاتی تولیدکنندگان محصولات لبنی و تجار فعال در این زمینه نیز ثمربخش خواهد بود.

در این جلسه گنج خانلو معاون اداره کل گمرک استان نیز در رابطه با بحث قرنطینه و پلمب محصولات صادارتی گفت: تشریفات پلمپ تنها در مسیر قرمز باید رعایت شود و در مسیر زرد و سبز مشکلی وجود ندارد.

وی در تعریف مسیرها با بیان اینکه کالاهای مسیر سبز نیازی به آزمایشگاه و استاندارد و  کسب مجوز ندارد، افزود: در این بخش  نظر کشور ساخت و اسناد ارائه شده نیز مشکلی ندارد و اکثر کارت بازرگانی شرکت های تولیدی در این مسیر قرار می گیرند .

گنج خانلو با تشریح مسیر زرد و با بیان اینکه این نوع کالا ها نیاز به آزمایشگاه و یا استاندارد دارد اما با توجه به سابقه ترخیص در کمتراز سه ماهه گذشته و ارائه کاتالوگ و مطابقت ارزش استنباطی گمرک با ارزش کالا اجازه ی خروج می گیرند ، گفت: مسیر قرمز نیز به کالاهیی گفته می‌شود که احتمالا نیاز به آزمایشگاه و استاندارد دارد.

در ادامه این جلسه نمایندگان بخش خصوصی نیز مواردی از جمله ضعف در تأمین به علت بالا رفتن قیمت را از مشکلات تولیدکنندگان محصولات لبنی عنوان کردند و پیشنهاداتی را از جمله هدفمند کردن ارائه تسهیلات از طرف سازمان ها و ارگانهای دولتی بمنظور جلوگیری از هدر رفت تسهیلات ارائه شده، تکمیل زنجیره تأمین و تولید و خوشههای صادراتی با نظارت دقیق و متناسب با معیارهای قابل عرضه در بازارهای بین الملل و همچنین مشخص کردن همه استانداردهای غذا و دارو در کشورهای هدف صادرات از سوی سازمان غذا و دارو را مطرح کردند.

 

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.